واردات از چین رکورد زد

به گزارش سبزوار امروز، خبرنگاران: واردات کشورمان از چین در 10 ماه نخست سال جاری به بالاترین رقم در طول تاریخ رسید.

واردات از چین رکورد زد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه رسانه های سبزوار امروز، بر اساس گزارش گمرک، ایران در 10 ماه نخست امسال 10.3 میلیارد دلار کالا از چین وارد نموده که 40 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش نشان می دهد.

از لحاظ وزن نیز واردات 10 ماه اخیر کشورمان از چین 29 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است. سرعت رشد واردات ایران از چین در امسال به گونه ای بود که واردات 10 ماهه امسال از کل 12 ماهه سال 1392 هم پیشی گرفته است.

در کل سال 1392 مجموع واردات کشورمان از چین 9.664 میلیارد دلار بود؛ اما در همین 10 ماه ابتدایی امسال، وارداتمان از چین از رقم مذکور بالاتر رفته و مطمئناً با اضافه شدن واردات 2 ماه پایانی، سال 1393 به سال رکورد واردات کالاهای چینی تبدیل خواهد شد.

در 10 ماه نخست امسال، نزدیک به 24 درصد (یک چهارم) کل ارزش واردات ایران از مقصد چین بوده است.

البته ارقام فوق، فقط شامل وارداتی است که مستقیماً و رسماً از مبدأ چین به ایران انجام شده است. درصورتی که بتوان آمار دقیق کالاهای چینی که از امارات به ایران صادرات مجدد می گردد را به دست آورد، طبیعتاً سهم چین از کل واردات ایران بیشتر از ارقام فوق خواهد بود.

مقایسه ارقام رسمی واردات از چین از سال 1384 تاکنون نشان می دهد نه تنها ارزش واردات، بلکه وزن واردات از چین در امسال نسبت به دولت قبل افزایش چشمگیری پیدانموده است.

منبع:الف

بازگشت به صفحه سایر رسانه ها

منبع: تسنیم
انتشار: 5 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 946

به "واردات از چین رکورد زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واردات از چین رکورد زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید