هریس: ترامپ با سوء استفاده از قدرت به دنبال تغییر نتیجه انتخابات است

به گزارش سبزوار امروز، معاون رئیس جمهور منتخب آمریکا، درخواست تلفنی ترامپ از مقام های جورجیا برای تغییر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری 2020 را سوء استفاده گستاخانه از قدرت خواند.

هریس: ترامپ با سوء استفاده از قدرت به دنبال تغییر نتیجه انتخابات است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کامالا هریس معاون جو بایدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده آمریکا، تماس تلفنی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با مقام های ایالت جورجیا برای یاری به وی در تغییر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری 2020 را سوء استفاده گستاخانه از قدرت توصیف کرد.

بنا بر گزارش شبکه آمریکایی سی ان ان، هریس اقدام ترامپ برای تماس با براد رافنسبرگر وزیر امور داخلی ایالت جورجیا برای پیدا کردن بیش از 11 هزار رأی به نام وی به منظور یاری به او در تغییر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را سوء استفاده بی شرمانه و گستاخانه از قدرت توصیف کرد.

روز گذشته (یکشنبه) روزنامه آمریکایی واشنگتن پست یک فایل صوتی از مکالمه رئیس جمهور آمریکا با وزیر امور داخلی ایالت جورجیا منتشر کرد که در جریان آن، ترامپ با تکرار ادعا های تقلب گسترده در انتخابات درخواست می نماید تا 11 هزار و 780 رأی با نام او پیدا کند.

ترامپ در این مکالمه تلفنی مدعی شده که وی اساساً با اختلاف 500 هزار رأی در این ایالت کلیدی در برابر جو بایدن پیروز شده است.

در بخش دیگری از این مکالمه ضبط شده، مقام های ایالتی و هم حزبی های ترامپ چند بار به ترامپ می گویند که وی در حال ارائه اطلاعات غلط درباره انتخابات در این ایالت بوده و ادعا های وی درباره دستگاه های رای گیری را رد می نمایند.

طبق گزارش شبکه سی ان ان، هریس طی سخنرانی در راهپیمایی تبلیغاتی برای نامزد های دموکرات در دور دوم انتخابات سنا، با اشاره به این اقدام ترامپ به حاضران در این راهپیمایی گفت: آیا همگی درباره مکالمه ضبط شده شنیده اید؟ بله قطعاً صدای ناامیدی بوده است و قطعاً سوء استفاده بی شرمانه و گستاخانه رئیس جمهور ایالات متحده بوده است.

پیش از این نیز، باب بوئر مشاور ارشد بایدن در بیانیه ای در واکنش به این فایل صوتی افشا شده از مکالمه ترامپ گفت: این کل داستان ننگین حمله دونالد ترامپ به دموکراسی آمریکا را به تصویر می کشد.

طبق گزارش شبکه یورونیوز، تا به امروز کاخ سفید، دفتر وزیر امور داخلی ایالت جورجیا و ستاد انتخاباتی ترامپ به انتشار فایل صوتی از مکالمه ترامپ با رافنسبرگر واکنشی نشان نداده اند، اما وزیر امور داخلی ایالت جورجیا روز گذشته در پیامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرد، خطاب به ترامپ نوشت: جسارتاً رئیس جمهور ترامپ، آنچه شما می گویید درست نیست. حقیقت تعیین خواهد شد.

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت به دنبال انتشار این خبر گزارش کرد که اقدام ترامپ در تحت فشار قرار دادن مقام های ایالت جورجیا برای تغییر نتیجه انتخاباتی به نفع وی نقض قوانین ایالتی و فدرال است.

قانون ایالتی جورجیا دارای دو ماده است که درخواست تقلب در انتخابات و توطئه برای ارتکاب تقلب در انتخابات را جرم تلقی می نماید.

قوانین فدرال نیز خریداری، تبانی و دستکاری در آرا برای جعل و تقلب را جرم و شخص شناخته شده در این فرایند را مورد مجازات قرار می دهد.

علیرغم آنکه مجمع گزینندگان آمریکا چندی پیش رسماً بایدن را بعنوان رئیس جمهور منتخب ایالات متحده مورد تأیید قرار دادند، ترامپ و تیم وی به همراه گروهی از جمهوری خواستار کنگره با تکرار ادعای تقلب گسترده در شمارش آراء انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر (13 آبان) در کوشش هستند تا در جلسه ششم ژانویه (17 دی ماه) کنگره برای تأیید نهایی بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا اخلال ایجاد نموده و مانع تأیید نهایی وی شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 بهمن 1399 بروزرسانی: 22 بهمن 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1802

به "هریس: ترامپ با سوء استفاده از قدرت به دنبال تغییر نتیجه انتخابات است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هریس: ترامپ با سوء استفاده از قدرت به دنبال تغییر نتیجه انتخابات است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید