مجلس نمایندگان آمریکا فعلاً برای تحقیقات استیضاح ترامپ رأی گیری نمی کند

به گزارش سبزوار امروز، رسانه های آمریکا گزارش داده اند مجلس نمایندگان این کشور فعلاً قصد ندارد در خصوص تحقیقات استیضاح از رئیس جمهور آمریکا در صحن عمومی این مجلس رأی گیری کند.

مجلس نمایندگان آمریکا فعلاً برای تحقیقات استیضاح ترامپ رأی گیری نمی کند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و رهبران حزب دموکرات تصمیم گرفته اند برگزاری رأی گیری عمومی در این مجلس در خصوص تحقیقات استیضاح از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را معلق کرده اند.

پایگاه پولیتیکو این خبر را به نقل از منابعی در کنگره آمریکا گزارش داده و افزوده این تصمیم ممکن است در مقاطع زمانی دیگر مورد ارزیابی مجدد قرار بگیرد.

کاخ سفید و برخی از سیاستمداران جمهوری خواه با توجه به اینکه نمایندگان دموکرات بدون رأی گیری در مجلس نمایندگان تحقیقات استیضاح از ترامپ را آغاز کرده اند از همکاری با این تحقیقات خودداری کرده اند.

روز سه شنبه وزارت دفاع آمریکا گفت قادر نخواهد بود اسنادی که مجلس نمایندگان درباره تحقیقات استیضاح ترامپ خواسته را در اختیار این نهاد قرار دهد.

وزارت دفاع در نامه ای که به رویت رویترز رسیده گفته که مجلس نمایندگان آمریکا قطعنامه لازم برای مجاز کردن تحقیقات از ترامپ را در اختیار ندارد و به همین دلیل، این وزارتخانه قادر نخواهد اسناد مورد درخواست مجلس نمایندگان را در اختیار نهاد قانونگذار قرار دهد.

در این نامه آمده است: وزارت دفاع قادر در حال حاضر قادر به اجابت درخواست شما نیست. با وجود این، این وزارتخانه نقش نظارتی کمیته های کنگره را محترم می داند و آمادگی خود را برای همکاری با کمیته های شما، در صورت وجود قطعنامه مناسب در خصوص این مسئله اعلام می دارد.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا سوم مهر به طور رسمی آغاز تحقیقات برای استیضاح رئیس جمهور این کشور را به دلیل مسائل مطرح شده در ارتباط با گفت وگوی تلفنی ترامپ با رئیس جمهور اوکراین گفت.

گزارش ها حاکی است ترامپ در این مکالمه تلفنی تلاش کرده رئیس جمهور اوکراین را برای تحقیقات از کسب و کار جو بایدن و پسر او هانت تحت فشار قرار دهد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 876

به "مجلس نمایندگان آمریکا فعلاً برای تحقیقات استیضاح ترامپ رأی گیری نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس نمایندگان آمریکا فعلاً برای تحقیقات استیضاح ترامپ رأی گیری نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید