خبرنگاران مدیر دادستان های استیضاح: ترامپ مرتکب جرم بزرگی شد

به گزارش سبزوار امروز، نیویورک- خبرنگاران- مدیر دادستان های پرونده استیضاح ترامپ در محکمه سنا بر ارتکاب جرم عظیم دونالد ترامپ تاکید نمود و گفت طبق قانون اساسی همه رئیسان جمهوری تا آخرین روز مسئولیت خود باید جوابگو باشند.

خبرنگاران مدیر دادستان های استیضاح: ترامپ مرتکب جرم بزرگی شد

به گزارش خبرنگاران، پس از تصویب قطعنامه چگونگی فرایند برگزاری محکمه ترامپ در سنای آمریکا، جیمی راسکین سرپرست تیم مدیر استیضاح مجلس نمایندگان، دلایل و مستندات قانونی بودن استیضاح و اتهام های ترامپ را ارائه داد.

وی اضافه نمود: پفراینده تیمش علیه رئیس جمهوری سابق آمریکا براساس واقعیت های سرد و سخت است. همه چیز در خصوص واقعیت هاست.

عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا ادامه داد ترامپ وکلای خود را به دادگاه فرستاده است تا کوشش نمایند مانع شنیدن حقایق این پفراینده در سنا شوند. آنها می خواهند دادخواست را قبل از ارائه هرگونه مدرک به انتها برسانند. استدلال آنها این است که اگر در چند هفته اخیر ریاست جمهوری خود مرتکب جرم استیضاح شوید ، این کار را بدون مصونیت از قانون اساسی انجام می دهید.

راسکین اضافه نمود اگر این استدلال بنیادی را که وکیل رئیس جمهوری ترامپ ارائه می دهند، بپذیریم، خطر این را داریم که 6 ژانویه(17 دی ماه) بار یگر در آینده تکرار گردد.

در ادامه این اظهارات وی ساعت شماری از وقایع یورش هواداران ترامپ به کنگره و اظهارات و سخنرانی های همزمان وی را به نمایش درآورد.

ترامپ در سخنرانی خود می گفت: ما مانند جهنم می جنگیم؛ ما به کنگره می رویم.

فیلم ها از ساختمان کنگره نشان می داد که هواداران قبل از شکستن درهای کنگره با پلیس درگیر شده و از دیوارهای ساختمان بالا می فرایند. تصاویر از داخل کنگره هم نشان می داد اعضای کنگره قبل از حمله آشوبگران به طبقه سنا و دفاتر اعضای آن تخلیه می شوند. یک ویدئو لحظه شلیک و کشته شدن یکی از شورشیان را به نمایش درآورد.

حامیان ترامپ در 17 دی ماه، کنگره آمریکا را به تصرف درآوردند و باعث هرج و مرج در آن و وارد ساختن خسارات جانی و اقتصادی شدند.

ترامپ در سخنرانی همان روز که مقابل کاخ سفید برگزار می شد از حامیان خود خواست به سمت کنگره بفرایند و علیه شمارش تشریفاتی آرای گزینشگران برای تایید پیروزی جو بایدن، مبارزه نمایند.

در نتیجه این شورش که مقامات آمریکا آن را تروریسم داخلی می نامند، پنج نفر جان خود را از دست دادند از جمله زنی که توسط به ضرب گلوله کشته شد.

جیمی راسکین پس از پخش فیلم از شورش در کنگره گفت که اقدامات رئیس جمهوری سابق در دامن زدن به شورش یک جرم و جنایت عظیم است. اگر این یک جرم استیضاح نیست، پس چنین چیزی وجود ندارد.

وی اضافه نمود ترامپ می خواهد سنا را در طول دوره گذار ریاست جمهوری ناتوان جلوه دهد، در حالی که از نظر راسکین این یکی از مهمترین و شنماینده ترین زمان ها برای کشور است.

مدیر هیات دادستان های استیضاح ترامپ ادامه داد انتقال قدرت همواره خطرناک ترین لحظه برای دموکراسی ها است. هر مورخ این موضوع را به شما می گوید. ما فقط آن را به حیرت انگیزترین شکل دیدیم. ما آن را گذرانده ایم و شما می دانید که بنیانگذاران قانون اساسی ما آن را می دانستند.

راسکین اضافه نمود چرا آنها قانون اساسی را با سوگندی نوشته اند که رئیس جمهوری را از اولین روز تا آخرین روز ریاست جمهوری و هر روز بین آن مقید می نماید. به همین دلیل است که دموکرات ها دادرسی علیه رئیس جمهوری که سمت خود را ترک نموده است، قانونی می دانند.

وی یادآور شد: طبق قانون اساسی و تحت سوگند آن، رئیس جمهوری ایالات متحده از ارتکاب جنحه و جنایات عظیم در هر زمانی که در سِمت خود است، منع شده است. در واقع، این یک دلیل خاص است که استیضاح، محکومیت و رد صلاحیت برای محافظت از ما در برابر روسای جمهوری است که سعی می نمایند قدرت مردم را در انتخابات به دست آورند و حکومت اوباش را جایگزین حکومت قانون نمایند.

سرپرست هیات دادستان های محکمه ترامپ توضیح داد: این اختیارات باید اعمال گردد، حتی اگر رئیس جمهوری در هفته های آخر حضور در دفتر خود مرتکب تخلف گردد. در واقع، این دقیقا در همان زمان است که ما به آنها بیشترین احتیاج را داریم، زیرا این زمانی است که انتخابات مورد حمله قرار می گیرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1858

به "خبرنگاران مدیر دادستان های استیضاح: ترامپ مرتکب جرم بزرگی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مدیر دادستان های استیضاح: ترامپ مرتکب جرم بزرگی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید