مارک زاکربرگ 25 میلیون دلار به بیل گیتس هدیه کرد

به گزارش سبزوار امروز، مارک زاکربرگ و همسرش پریسیلا چان مبلغ 25 میلیون دلار به برنامه شتاب دهنده درمانی کووید-19 بیل گیتس اهدا کردند تا در تلاش برای جلوگیری از شیوع این بیماری همه گیر سهیم باشند.

مارک زاکربرگ 25 میلیون دلار به بیل گیتس هدیه کرد

مارک زاکربرگ و همسرش مبلغ 25 میلیون دلار به بنیاد خیریه بیل گیتس که در راه تسریع توسعه درمان و واکسن برای کووید-19 تلاش می کند، اهدا کردند.

موسسه خیریه مارک زاکربرگ و همسرش موسوم به CZI مبلغ 25 میلیون دلار به برنامه شتاب دهنده درمانی کووید-19 که توسط بنیاد خیریه بیل گیتس و همسرش ملیندا گیتس راه اندازی شده است، اعطا کرده اند.

طبق اعلام وب سایت CZI، 25 میلیون دلار به برنامه شتاب دهنده درمانی کووید-19 اختصاص داده شده است. این کمک مالی با همکاری بنیاد بیل و ملیندا گیتس، مسترکارت و ولکام انجام شد.

این نخستین کمک بزرگ زاکربرگ در رابطه با کووید-19 است که برای کمک به جهانیان برای توسعه یک درمان برای کروناویروس جدید و درنهایت ساخت یک واکسن اجرا شده است.

بنیاد بیل و ملیندا گیتس تا به امروز کمک های شایانی به مبارزه با کووید-19 کرده است. از جمله کمک به افراد مبتلا که با یک چت ربات، شرایط خود را ارزیابی کنند، یک نرم افزار پیگیری برای ردیابی موارد جدید ابتلا به کروناویروس و 100 میلیون دلار بودجه بشردوستانه برای تحقیقات در سراسر جهان در مورد این بیماری.

در بیانیه رسمی CZI آمده است: ما از همکاری با بنیاد گیتس، ولکام و مسترکارت برای کمک به جامعه تحقیقات زیست پزشکی و تسریع در توسعه درمان کووید-19 هیجان زده ایم. این برنامه به محققان این امکان را می دهد تا به سرعت تشخیص دهند که آیا داروهای موجود فواید بالقوه ای در برابر کووید-19 دارند یا نه. امیدواریم که این تلاش های هماهنگ به متوقف کردن شیوع کووید-19 و همچنین ارائه راهکارهای مشترک و قابل استفاده برای واکنش به این بیماری همه گیر در آینده کمک کند.

در حال حاضر با در اختیار داشتن این 25 میلیون دلار کمک مالی از CZI به نظر می رسد کل بودجه در دسترس کارشناسان جهانی از بنیاد بیل و ملیندا گیتس از 125 میلیون دلار به 150 میلیون دلار افزایش می یابد.

این بودجه اضافی به متخصصان کمک می کند تا تحقیقات عمیق تری را برای توسعه درمان بالقوه انجام دهند.

-

این کمک از جانب زاکربرگ می تواند تنور مسابقه را برای توسعه و توزیع یک درمان جدید توسط شرکت های داروسازی گرم کند. این بودجه همچنین ممکن است به محققان کمک کند تا نگاه طولانی تری به داروهای موجود داشته باشند تا بتوانند عمیق تر بر اثرات بلقوه آنها بر کروناویروس تحقیق کنند.،ایسنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1265

به "مارک زاکربرگ 25 میلیون دلار به بیل گیتس هدیه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مارک زاکربرگ 25 میلیون دلار به بیل گیتس هدیه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید