قلعه نویی احتمالا عصبانی بوده است، بحث علایق رنگی فرافکنی است

به گزارش سبزوار امروز، به گزارش خبرنگاران، امیر قلعه نویی سرمربی تیم فوتبال سپاهان که همچنان از رای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال مبنی بر نتیجه 3 بر صفر در بازی این تیم با پرسپولیس به سود تیم حریف ناراحت است امروز در گفتگویی از رضا جاودانی عضو کمیته انضباطی و مجری صداوسیما انتقاد کرد. قلعه نویی با اشاره به کنایه جاودانی به اتفاقات این بازی در یک مسابقه خارجی گفته بود: کسی که در کمیته انضباطی کار می کند و در صدا و سیما تیکه می اندازد عدالت را رعایت نمی کند.

قلعه نویی احتمالا عصبانی بوده است، بحث علایق رنگی فرافکنی است

مگر قلعه نویی درباره موضوعات مختلف صحبت نمی کند؟

جاودانی در گفتگو با خبرنگاران در واکنش به صحبت های سرمربی سپاهان گفت: تنها چیزی که برای ما اهمیت دارد عدالت است. هر آدمی ممکن است دو یا سه سازمان کار کند و شغل های مختلفی داشته باشد. انجام وظیفه در یک ارگان و سازمان دیگر ارتباطی به شغل دیگر ندارد. قلعه نویی مربی بسیار خوب و انسان شریفی است ولی او خودش هم در خیلی از موضوعات که شاید حتی سیاسی هم باشد اظهارنظر می کند. نمی شود به یک مربی معروف گفت نباید سیاسی حرف بزنی یا درباره فلان موضوع صحبت نکنی. هرکسی باید کارش را به نحو احسن انجام بدهد.

این تنها پرونده ای بود که همه اعضا متفق القول بودند

عضو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ادامه داد: بنده زمانی رسالت رسانه ای خود را انجام دادم که پرونده بازی پرسپولیس و سپاهان تمام شده بود. در ضمنً علاوه بر من 5 نفر دیگر هم در کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال هستند و بنده فقط یک رای داشتم. البته این پرونده تنها موردی در چند وقت اخیر بود که همه اعضا روی رای صادر شده متفق القول بودند. در مباحث حقوقی هرکسی یک برداشتی دارد و این برداشت ها نمی تواند یکسان باشد ولی در این پرونده تمام اعضا متفق القول بودند.

20 سال است فوتبال خارجی اجرا می کنم علایق رنگی فرافکنی است

جاودانی درباره اینکه قلعه نویی گفته بود این مجری علایق رنگی دارد یادآور شد: به نظرم بحث علایق رنگی فرافکنی است. حدود 20 سال است که بنده فوتبال داخلی اجرا نکرده ام و کاری به آن نداشته ام. برنامه هایی که اجرا کردم صرفا خارجی بوده است. رسالتم در یک بازی خارجی این بود که بگویم یک باشگاه باوجود داشتن قدرت زیاد از قانون تمکین می کند و حتی لیست بازیکنانش را می دهد.

شاید قلعه نویی عصبانی بوده است

وی افزود: در صحبت هایم در تلویزیون هیچ اسمی از باشگاه سپاهان نبردم. به قلعه نویی حق می دهم. شاید او عصبانی است ولی به نظرم بحث چیز دیگری است.

کمیته انضباطی فقط یک هفته فرصت داشت

عضو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال همچنین در واکنش به این درخواست قلعه نویی که گفته بود امیدوار است کمیته استیناف وقت کافی روی پرونده بگذارد گفت: درباره کمیته انضباطی باید بگویم این کمیته فقط یک هفته وقت دارد تا حکم را صادر کند. ما تا لحظه آخر هم منتظر باشگاه سپاهان ماندیم. حتی تا ساعت 14:30 دست نگه داشتیم چون سپاهانی ها اعلام کردند می خواهند مستندات بدهند هرچند که مستنداتشان هم ناقص بود.

سپاهان مستنداتش را با پیک فرستاد

جاودانی گفت: باشگاه پرسپولیس مستنداتش شسته و رفته بود و در همان دو روز اول تحویلمان دادند. این اتفاق برای سپاهان تا روز آخر رخ نداد. فکر می کنم موضوع آنقدر مهم بود که نیاز بود سپاهان حداقل یک نماینده معرفی کند. آنها با یک پیک موتور مستنداتشان را فرستادند و ما هم به خاطر حقی که داشتند برای دریافت مستندات صبر کردیم. این رای نظر کمیته انضباطی بوده است و هر تصمیمی که کمیته استیناف بگیرد ما هم باید تمکین کنیم.

قانونی برای تیم هایی که حقشان ضایع شد وجود ندارد

عضو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در انتها در خصوص ضایع شدن حق باشگاه های دیگر به خاطر رسیدن سه امتیاز این مسابقه به پرسپولیس تاکید کرد: باید بگویم ما قانونی در این خصوص نداریم وگرنه تیم های دیگر هم که از این رای ضرر کردند می توانستند خسارت بگیرند. این سه امتیاز در سرنوشت قهرمانی و برای تیم های مدعی دیگر از جمله استقلال، تراکتور، شهر خودرو و فولاد هم موثر بود ولی همانطور که گفتم قانونی در این ارتباط وجود ندارد. می توان از این جهت هم به رای نگاه کرد که بقیه تیم ها متضرر شدند و یک نهادی باید پاسخگو باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1221

به "قلعه نویی احتمالا عصبانی بوده است، بحث علایق رنگی فرافکنی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه نویی احتمالا عصبانی بوده است، بحث علایق رنگی فرافکنی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید