فستیوال سالانه مردم نپال برای قدردانی از سگ ها!

به گزارش سبزوار امروز، خبرنگاران: سگ ها واقعا حیوانات خاصی هستند و مردم نپال برای اینکه ارادت خود را به آن ها نشان دهند یک فستیوال سالانه دارند که فقط به قدردانی از سگ ها به خاطر همه خوبی هایی که با خودشان به این دنیا آورده اند، اختصاص دارد.

فستیوال سالانه مردم نپال برای قدردانی از سگ ها!

هر سال، مردم نپال روز سگ یا کوکور تیهار Kukur Tihar را جشن می گیرند و با ارائه تاج گل و غذا از سگ ها قدردانی می کنند. این فستیوال ارتباط ویژه بین سگ و انسان را گرامی می دارد.

این جشن در روز دوم تیهار یا دیوالی برگزار می شود که دومین فستیوال بزرگ نپال است. در این جشنواره، علامت قرمز رنگی روی پیشانی سگ ها به نشانه افتخار کشیده می شود.

هندو ها معتقدند که سگ ها پیام آوران یاماراج (خدای مرگ) هستند و با حفظ سلامتی سگ ها می توانند رضایت یاماراج را جلب کنند. نکته جالب درباره این فستیوال این است که فقط شامل سگ های خانگی نمی شود و از سگ های ولگرد نیز به همان اندازه قدردانی می شود.

هدایایی که در این فستیوال به سگ ها داده می شود شامل غذا های مختلف مثل تخم مرغ، گوشت، شیر و غذای مخصوص سگ می شود.

در این فستیوال، مردم سراسر نپال خانه هایشان را تمیز می کنند، چراغ ها را روشن می کنند و از لاکشمی (الهه ثروت) را می خواهند به خانه آن ها بیاید و به آن ها برکت دهد؛ و جالبتر اینکه این فستیوال در حال گسترش است. در سال 2016، مکزیک هم آن را برگزار کرد. در روز جشن، مردم محلی سگ های خود را به میدان انقلاب نیومکزیکو بردند ومثل مردم نپال، با گل و غذا از آن ها پذیرایی کردند.

منبع: brightside

منبع: برترین ها
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1468

به "فستیوال سالانه مردم نپال برای قدردانی از سگ ها!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فستیوال سالانه مردم نپال برای قدردانی از سگ ها!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید