طرز تهیه یخ در بهشت نعنایی فوری به روش خیابانی و بازاری

به گزارش سبزوار امروز، یخ در بهشت نعنایی از جمله برترین نوشیدنی هایی سرد و تگری است که برای برطرف عطش و گرمازدگی و آبرسانی به بدن در روزهای گرم تابستان گزینه مناسبی است. یخ در بهشت نعنایی گلوی شما را تازه نموده، احساس خستگی را کاهش می دهد و باعث افزایش انرژی شما برای ادامه فعالیت های روزانه می گردد. رسپی تهیه این خوشمزه آسان است و شما با کمترین مواد در خانه می توانید چند لیوان یخ در بهشت خوش طعم و گوارا با طعم نعنا به سبک یخ در بهشت های قدیمی خیابانی تهیه کنید. در این مقاله از در ما طرز تهیه یخ در بهشت نعنایی را به شما آموزش می دهیم.

طرز تهیه یخ در بهشت نعنایی فوری به روش خیابانی و بازاری

مواد لازم برای تهیه یخ در بهشت نعنایی

مواد اولیهمقدار مورد احتیاج
لیموترش یا آبلیمو300 گرم (3/4 لیوان فرانسوی دسته دار آبلیمو)
برگ نعناع تازه یا پودر نعنا خشک12 تا 15 عدد (1 قاشق غذاخوری سرخالی نعنا خشک)
آب1 لیوان فرانسوی دسته دار
آب سرد و تگری4 لیوان فرانسوی دسته دار
شکر1 لیوان فرانسوی دسته دار

مدت زمان آماده سازی مواد: 10 دقیقه

مدت زمان تهیه یخ در بهشت نعنایی: 15 دقیقه

مقدار کالری در 100 گرم یخ در بهشت نعنایی: حدود 195 کیلوکالری

مراحل طرز تهیه یخ در بهشت نعنایی

مرحله به مرحله مطابق دستورالعمل زیر عمل نمایید تا یک یخ در بهشت نعنایی عالی و خوش طعم به روش یخ در بهشت های بازاری داشته باشید:

مرحله اول: در ابتدا برگ های نعناع را بشویید و خشک کنید

برای تهیه این نوشیدنی بهتر است از برگ های تازه نعناع بهره ببرید. برگ های تازه نعناع عطر نوشیدنی شما را دوچندان خواهند کرد. برگ های تازه نعنا را از ساقه آن جدا نموده و در یک ظرف بگذارید تا کاملاً خیس بخورند تا گل و آلودگی ها ته نشین گردد. سپس برگ های نعناع را کاملا آبکشی کنید. برگ های شسته شده را داخل آبکش بریزید تا آب آن خارج شده و برگها کاملاً خشک شوند.

مرحله دوم: برگ های نعناع را ریز خرد کنید

با استفاده از یک چاقوی تیز یا دستگاه سبزی خردکن برگ های نعنا را ریز خرد کنید. نعناع خرد شده را کنار بگذارید. اگر هوس نوشیدنی خنک نموده اید، اما برگ نعناع تازه در دسترس ندارید، می توانید از یک قاشق سرخالی نعناع خشک برای این مقدار مواد بهره ببرید.

مرحله سوم: آب و شکر را با هم ترکیب کنید

در این مرحله از طرز تهیه یخ در بهشت نعنایی باید در یک ظرف فلزی مانند شیر جوش، یک لیوان دسته دار فرانسوی آب را با شکر ترکیب کنید. ظرف را روی حرارت ملایم گاز قرار دهید تا آب کاملاً به جوش آمده و ذرات شکر در آب حل شوند. شما می توانید مرتب این ترکیب را هم بزنید تا سریع تر شکر حل گردد. ظرف را از روی حرارت برداشته و اجازه دهید تا ترکیب آب و شکر کاملاً خنک گردد.

در صورت تمایل برای خرید سبزی خشک نعناع و شکر به صورت یا اینترنتی می توانید به فروشگاه های مراجعه کنید.

مرحله چهارم: آب لیموترش ها را بگیرید

با استفاده از دستگاه آب پرتقال گیری یا به وسیله فشردن لیمو با دست می توانید آب لیموهای تازه را بگیرید. حتما هسته های لیمو را از آب آن جدا کنید. در صورت عدم دسترسی به لیموی تازه می توانید از سه چهارم لیوان دسته دار فرانسوی آبلیمو نیز بهره ببرید.

شما می توانید خرید آبلیمو به صورت حضوری یا اینترنتی را از فروشگاه های انجام دهید.

مرحله پنجم: آب لیمو ترش را به شربت اضافه کنید

پس از اینکه شهد یا ترکیب آب و شکر، کاملاً خنک شد باید آب لیمو ترش یا آبلیمو را به آن اضافه کنید و همه مواد را به خوبی با هم ترکیب نمایید.

مرحله ششم: به جامانده آب را اضافه کنید

به شربت لیمو باید 4 لیوان آب سرد را اضافه نمود. همه مواد را با استفاده از یک قاشق خوب با هم مخلوط کنید.

مرحله هفتم: شربت آماده شده را در فریزر قرار دهید

شربت لیمو را فریزر به مدت 40 تا 60 دقیقه در فریزر قرار دهید تا کاملاً حالت یخ زدگی پیدا کند. زمانی که اطراف ظرف آغاز به برفک زدن یا یخ زدن کرد، ظرف را از فریزر خارج کنید و مواد را همراه با یخ دیواره ظرف به خوبی هم بزنید و مجدد داخل فریزر قرار دهید. این کار را چند بار تکرار کنید تا یخ در بهشت حالت یخی برفکی و پفکی بگیرد.

مرحله هشتم: یخ در بهشت را داخل ظرف های سرو بریزید

در این مرحله شما باید ظرف یخ در بهشت را از فریزر بیرون آورده و یخ در بهشت را در لیوان های سرو بریزید.

مرحله آخر: نعناع را به یخ در بهشت اضافه کنید

پس از بیرون آوردن یخ در بهشت از فریزر و ریختن آن در لیوان سرو، زمان اضافه نمودن نعناع تازه یا خشک است. نعناع را به یخ در بهشت اضافه کنید و خوب هم بزنید. در آخر چند برش لیموی تازه را داخل یا کنار لیوان های سرو قرار دهید. یخ در بهشت نعنایی شما آماده است؛ گوارای وجود!

روش های دیگر برای تهیه یخ در بهشت نعنایی

در ادامه روش های مختلف تهیه یخ در بهشت نعنایی را هم به شما آموزش می دهیم:

روش تهیه یخ در بهشت نعنایی با شربت نعنا

برای تهیه یخ در بهشت با شربت نعنا شما می توانید به جای درست کردن شهد از نصف لیوان دسته دار فرانسوی شربت نعناع بهره ببرید. اگر می خواهید یخ در بهشت شیرینی بیشتری داشته باشد می توانید مقداری شکر نیز به شربت خود اضافه کنید.

پس از ترکیب کردن همه مواد مانند قبل آن را در فریزر قرار دهید و بعد از یخ زدن در فریزر به صورت تگری سرو و میل کنید. شما حتی می توانید از قبل شربت نعنا را در منزل با استفاده از برگ های تازه نعناع و رنگ خوراکی نیز تهیه کنید. برای مطالعه روی لینک مطلب آن کلیک کنید.

ضمناً را به روش های اینترنتی و حضوری می توانید از تهیه کنید.

روش تهیه یخ در بهشت نعنایی به روش سنتی

اگر می خواهید با درست کردن یخ در بهشت، خاطرات کودکی را دوباره برای خود زنده کنید، می توانید این نوشیدنی را به روش سنتی و قدیمی نیز تهیه نمایید. برای این منظور کافیست در یک ظرف استوانه ای فلزی به قطر 8 تا 10 سانتی متر شربت نعناع را ریخته و آن را در وسط تشتی که پوشیده از یخ است قرار دهید.

حالا مرتب ظرف فلزی خود را حول محور یخ ها بچرخانید. پس از گذشت چند دقیقه در دیواره های اطراف ظرف لایه های نازک یخ یا برفک مشاهده خواهید کرد. یخ را از دیواره ها جدا کنید و مجدد داخل ظرف بریزید. این کار را آنقدر تکرار کنید تا کل شربت کاملاً به شکل یخ پوره شده درآید. در این صورت یخ در بهشت نعنایی شما آماده است.

نکات اضافی در طرز تهیه یخ در بهشت نعنایی

با رعایت نکات زیر طعم و عطر یخ در بهشت نعنایی خود را دو چندان کنید:

  • شما می توانید از مقدار کمی شکر در تهیه یخ در بهشت نعنایی بهره ببرید. استفاده کمتر از شکر طعم بهتری به یخ در بهشت می دهد.
  • استفاده از لیموی تازه طعم ترشی و عطر خوبی به یخ در بهشت می دهد. از طرفی استفاده از لیموی تازه به راحتی می تواند عطش شما را در روزهای گرم تابستان کاهش دهد.
  • می توانید مقداری عرق نعنا هم روی یخ در بهشت خود بریزید. عرق نعنا را از خریداری کنید؛ اینترنتی یا حضوری.

فوت و فن های خوشمزه شدن یخ در بهشت نعنایی

آیا می توان از عرق نعنا برای تهیه این شربت استفاده کرد؟

بله در صورت تمایل می توانید یک قاشق عرق نعنا را به شربت خود اضافه کنید. اگرچه استفاده از نعناع تازه برای غنی کردن طعم یخ در بهشت توصیه می گردد.

آیا می توان از قالب های کوچک یخ برای تهیه یخ در بهشت نعنایی استفاده کرد؟

اگر فرصت کافی برای قرار دادن یخ در بهشت داخل فریزر ندارید، می توانید در یک مخلوط کن شربت لیمو و برگ های نعنا خرد شده را همراه با یخ های آماده و مکعبی شکل در دستگاه مخلوط کن بریزید، کاملاً مواد را با هم بزنید تا یخ خرد و پوره گردد.

برای بهتر شدن رنگ یخ در بهشت نعنایی چه باید کرد؟

اگر دوست دارید نوشیدنی شما خوش رنگ باشد می توانید چند قطره رنگ خوراکی سبز را به یخ در بهشت نعنا خود اضافه کنید.

منبع: افق کوروش
انتشار: 18 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1403 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2681

به "طرز تهیه یخ در بهشت نعنایی فوری به روش خیابانی و بازاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه یخ در بهشت نعنایی فوری به روش خیابانی و بازاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید