رژگونه زدن با توجه به فرم صورت خود را یاد بگیرید

به گزارش سبزوار امروز، یکی از مراحل آرایش که بسیار مهم است رژگونه زدن است که اگر آن را به شکل صحیحی نزنید، نه تنها شما را زیبا نمی کند بلکه چهره شما را بی حالت نشان می دهد.

رژگونه زدن با توجه به فرم صورت خود را یاد بگیرید

رژگونه زدن یک مهارت هنری است و برای انجام این کار به تجربه و دقت احتیاج دارد؛ بنابراین در این مطلب نحوه رژگونه زدن برای هر فرم صورتی را آموزش داده ایم. همراه خبرنگارانمگ باشید.

مراحل اصولی رژگونه زدن

  • آمادگی پوست: قبل از آرایش کردن مطمئن شوید که پوست شما تمیز و خشک باشد. اگر پوست دارای روغن یا آرایش قبلی باشد، احتمالاً رژگونه به درستی جذب نمی گردد.
  • استفاده از پودر مات کننده: حتماً از پودرهای مات کننده بهره ببرید. این کار به شما یاری می نماید رژگونه بهتر و به صورت یکنواخت بماند.
  • استفاده از پایه رژگونه: قبل از زدن رژگونه، از یک پایه رژگونه بهره ببرید. این پایه یاری می نماید تا رژگونه بهتر جذب گردد و ماندگاری بیشتری داشته باشد.
  • استفاده از برس رژگونه: پس از کشیدن رژگونه، با یک برس رژگونه که به طور خاص برای ترازکردن و ترکیب کردن رژگونه ها طراحی شده، رژگونه را تراز کنید تا از ترکیب متناسب و طبیعی برخوردار گردد.
  • تثبیت با پودر فیکس کننده رژگونه: برای افزایش ماندگاری رژگونه و جلوگیری از پاک شدن آن، از پودر فیکس کننده بهره ببرید. این پودر را به دقت روی گونه های خود بکشید.
  • پاک کردن اضافی ها: اگر رژگونه بر روی پوست شما بیش از حد زده شده باشد و بعضی نواحی ناخواسته رنگ شده باشند، از قطره های آرایشی بهره ببرید تا آن نواحی را پاک کنید. بنابراین یکی از اشتباهات رایج آرایشی آن است که آرایشتان کثیف باقی بماند.

رژگونه زدن باتوجه به فرم صورت

در ادامه انواع زدن رژگونه را برای صورت های مختلف را آنالیز می کنیم:

صورت کشیده

در آموزش رژگونه زدن برای صورت لاغر و کشیده باید در نظر داشته باشید که ارتفاع صورت را باید با رژگونه کم کنیم. این کار باعث بیضی شدن صورت می گردد.

در صورت هایی که کشیده هستند ارتفاع بینی بسیار در چهره به چشم می آید؛ زیرا این فاصله زیاد است. البته چهره های کشیده گاهی پیشانی خیلی بلند یا چانه خیلی کشیده دارند که این موضوع با کانتور تا حدودی تصحیح می گردد.

برای صورت های کشیده؛ یعنی چهره هایی که ارتفاع پیشانی و بینی و چانه زیاد است باید از طریق کانتور از ارتفاع چهره کم کرد و رژگونه روی سیب گونه و کمی بالاتر زده گردد تا خطای دید ایجاد شده و صورت بیضی به نظر برسد. محوکردن رژگونه برای چهره های کشیده نیز نباید زیاد باشد و باید به صورت صاف به سمت گوش پخش گردد.

صورت گرد

در صورت های گرد یعنی چهره هایی که ارتفاع پیشانی و چانه به یک مقدار بوده و در مجموع طول و عرض صورت یکسان است، رژگونه باید چهره را کشیده تر کند.

در این چهره ها که ارتفاع بینی کم است، بعد از کانتور صورت باید از عرض چهره کاسته گردد و در مرحله بعد رژگونه کمی پایین تر از سیب گونه زده گردد. این رژگونه برای این مدل چهره باید با شیبی نسبتاً زیاد به سمت استخوان گونه به خوبی فید می گردد. این روش صورت گرد را کشیده تر نشان می دهد.

صورت بیضی

ایده آل ترین فرم صورت بیضی است. صورت های بیضی یعنی چهره هایی که ارتفاع پیشانی بینی و چانه با هم یکسان است احتیاجی به کانتورینگ پیچیده ای ندارند. این افراد از خوش شانس ترین افراد هستند.

در صورت های بیضی رژگونه دقیقاً روی سیب گونه زده شده و نمایی زیبا و گلگون به چهره های با فرم بیضی می بخشد. تنها ضروری است به مقدار دو انگشت با پره بینی فاصله در نظر گرفته گردد و رژگونه روی سیب گونه با رژگونه و یک براش مویی نسبتاً بزرگ زده گردد. با این روش رژگونه زدن چهره شما زیباتر و مجذوب کننده تر می گردد.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 2 شهریور 1402 بروزرسانی: 2 شهریور 1402 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2659

به "رژگونه زدن با توجه به فرم صورت خود را یاد بگیرید" امتیاز دهید

1 کاربر به "رژگونه زدن با توجه به فرم صورت خود را یاد بگیرید" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رژگونه زدن با توجه به فرم صورت خود را یاد بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید