رئیس سازمان بورس: متناسب با کشش بازار عرضه اولیه انجام می شود

به گزارش سبزوار امروز، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید براینکه بازار سرمایه یک بازار بلند مدت است، گفت: متناسب با کشش بازار تا خاتمه سال عرضه اولیه سهام دولتی و شرکت های خصوصی انجام می شود.

رئیس سازمان بورس: متناسب با کشش بازار عرضه اولیه انجام می شود

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از خانه ملت، مجید عشقی با بیان اینکه اگر فردی در پی کسب سود در مدت زمان کوتاهی هست، این بازار ممکن است در دوره هایی پاسخگو نباشد، شرح داد: براساس آمارها، شاخص هر کدام از صنایع در بازار سرمایه در مقایسه با دیگر بازار ها در بلند مدت سود بیشتری دارد مثلا یک سرمایه گذاری در روندی، بیست ساله، ده ساله و گاهی 5 ساله در بازار سرمایه بسیار بهتر از سایر بازار های مولد و غیرمولد نظیر ارز و سکه بازدهی داشته است.

وی ادامه داد: متاسفانه شاهد این بودیم که حجم زیادی از مردم با تشویق زیاد از سوی شبکه های اجتماعی، رسانه های غیر رسمی و حتی رسمی وارد بازار سرمایه شدند و به طور مستقیم اقدام به خرید و فروش های مستمری کردند و در ریزش بازار که دور از انتظار هم نبود، متضرر شدند و اکنون انتظار دارند، در یک بازه زمانی کوتاه بازدهی بالایی کسب کرده و جبران ضرر برایشان اتفاق افتد.

عشقی گفت: مشکل از همین جا آغاز می شود و باید افراد با دانش کامل و دریافت مشاوره خوب به بازار سرمایه وارد شوند و در آن به فعالیت ادامه دهند.

وی شرح داد: آیا هدف از سرمایه گذاری در بازار بورس این است که در یک بازه زمانی کوتاه مدت سودی را دریافت کنیم و سپس خارج شویم؟ ابدا این گونه نیست اصالت در سهامداری حفظ ارزش دارایی و توسعه مستمر و پیوسته آن با بهره مندی از سود دهی شرکت ها است و طبعا مصونیت بخشی از دارایی ها در شرایط تورمی را هم در پی دارد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید کرد:، اما ورود مقطعی به نیت جلب بازدهی بالا آن هم بدون اطلاعات و تجربه مکفی واقعا ریسک بزرگی است. در سال های کار حرفه ای خود هیچگاه چنین چیزی را به کسی توصیه نکرده و نگفته ام که اشخاص پول ضروری کنار گذاشته شده خود را وارد بورس کنند تا در یک بازه زمانی کوتاه مدت سودی را دریافت کنند.

وی با اشاره اینکه آسیب جدی را در سال گذشته از همین نقطه خوردیم، گفت: یک شخص منزل و خودروی خود را فروخته و در بازار بورس سرمایه گذاری کرد، آن هم در شرایطی که بازار بورس طبق همه تحلیل ها در اوج خود قرار داشته معین است که به این فرد مشاوره درستی داده نشده است. امیدواریم بتوانیم با استفاده از ساختار های روابط عمومی و آموزشی به بحث سواد مالی افراد بها داده و آن را افزایش دهیم تا بتوانند با چشم باز انتخاب کنند و از مزایای بیشمار بازار مالی بهره مند شوند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 دی 1400 بروزرسانی: 16 دی 1400 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2288

به "رئیس سازمان بورس: متناسب با کشش بازار عرضه اولیه انجام می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس سازمان بورس: متناسب با کشش بازار عرضه اولیه انجام می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید