رضازاده:کادرفنی بخواهد بازهم حاضرم بچه ها را کوچ کنم، رنگ و تعداد مدال ها باید بهتر از گوانجو باشد

به گزارش سبزوار امروز، خبرنگاران: رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: اگر کادرفنی بخواهد بازهم به آنها یاری و تیم را کوچ خواهم کرد.

رضازاده:کادرفنی بخواهد بازهم حاضرم بچه ها را کوچ کنم، رنگ و تعداد مدال ها باید بهتر از گوانجو باشد

با تور گوانجو یه جذابترین شهر چین سفر کنید، ترکیبی از مدرنیته و سنت چینی که در یکجا جمع شده اند.

حسین رضازاده در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در خصوص شرایط تیم ملی وزنه برداری کشورمان گفت: 8 ماه اردو را پشت سر گذاشتیم و با حمایت وزارت ورزش و کمیته المپیک شرایط خوبی را تجربه می کنیم.

وی اضافه نمود: وزنه برداران به صورت شبانه روزی زحمت می کشند و تمرینات طاقت فرسا را پشت سر می گذارند و امیدوارم بتوانیم با جسارت بیشتر نسبت به بازی های آسیایی گوانجو نتایج بهتری در اینچئون بدست آوریم.

رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: برای بازی های آسیایی 2014 اینچئون قصد داریم در وزن 56 کیلوگرم برای اولین بار مجید عسگری را در سبک وزن راهی مسابقات کنیم. هدف اصلی ما کسب مدال بخصوص طلا است اما امیدوارم رکوردهای خوبی نیز زده گردد. پیش بینی نتایج تیم ایران سخت است ولی امیدوارم نسبت به دوره قبل هم رنگ مدال ها بهتر و هم تعداد آنها بیشتر گردد.

رضازاده در پاسخ به این سؤال که آیا فدراسیون وزنه برداری با مسائل اقتصادی روبرو است، بیان کرد: مسائل همواره وجود دارد اما برنامه اردویی ما به خوبی برگزار گردید و حتی اردوی خارج از کشور نیز داشتیم. خوشبختانه مشکل جدی وجود ندارد و حقوق تمامی ورزشکاران و کارمندان فدراسیون به موقع پرداخت شده و عقب ماندگی نداریم.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه آیا همچون زمان کوروش باقری بازهم وزنه برداران را کوچ خواهید کرد یا خیر، گفت: اگر کادرفنی بخواهد بازهم به آنها یاری خواهم کرد. شاید بعضی فکر درستی ننمایند اما هدف ما پیروزیت تیم ایران است. اگر وزنه برداری پیروز باشد همه شاد می شوند. همه باید دعا نمایند تا کاروان ورزشی ایران در اینچئون بدرخشد. مردم اگر تنها یک هفته تمرینات ورزشکاران را مشاهده نمایند متوجه سختی کار خواهند شد.

قهرمان سابق دنیا و المپیک درباره کنار گذاشتن حسین توکلی از تیم نوجوانان توضیح داد: توکلی جایی نرفته و بعضی چشم بسته حرف می زنند. نام زالای برای حضور در المپیک نوجوانان نانجینگ از قبل رد شده بود و به همین دلیل توکلی راهی این مسابقات نمی گردد. توکلی باید یک تیم خوب را برای سال آینده آماده کند. نفرات کنونی تیم ملی از رده نوجوانان و جوانان رشد کردند و امیدوارم بتوانیم با یک پشتوانه سازی خوب در آینده نیز پیروز باشیم.

رضازاده در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه آیا از عملکرد کادرفنی رضایت دارید یا خیر و در صورت نتایج ضعیف این کادر برکنار خواهد شد، گفت: اگر رضایت نداشتیم این نفرات را انتخاب نمی کردیم. کادر کنونی عملکرد خوبی داشته و من از آنها راضی هستم. با این حال باید منتظر بازی های آسیایی و مسابقات دنیای بمانیم و پس از آن در این خصوص تصمیم گیری کنیم.

عضو شورای شهر تهران در پاسخ به این سؤال که با توجه به برگزاری انتخابات فدراسیون وزنه برداری در اسفند ماه امسال آیا شما نیز به دلیل حضور در شورای شهر به سرنوشت دنیااقتصادی، جدیدی و ساعی گرفتار خواهید شد، گفت: تا اسفندماه فرصت زیاد بوده و 7 ماه زمان باقیمانده است. در همان زمان می توان بهترین تصمیم را گرفت. هرجا باشم مهم نیست و مهم خدمت گذاری به مردم است؛ حال فدراسیون وزنه برداری باشد یا شورای شهر.

رضازاده در خصوص حضور مهدی پانزوان در کادرفنی رده های پایه گفت: زمانی که زالای به اردو مجارستان رفته و حسین توکلی نیز بیمار بود، تصمیم گرفتیم مهدی پانزوان بیاید و نوجوانان را تمرین دهد. برای حضور او در کادرفنی باید اردو آغاز گردد و بعد تصمیم گیری کنیم. حتی شاید بخواهیم 2-3 نفر دیگر را نیز بیاوریم چون کار کردن در نوجوانان و جوانان خیلی سخت تر از بزرگسالان است.

رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: دلم می خواهد از همه قهرمانان استفاده کنم اما باید بودجه اجازه دهد و ضمن اینکه مربیان در رده های سنی یکدیگر را قبول داشته باشند و کنار بیایند. ما نمی توانیم برای یک تیم 2-3 سرمربی انتخاب کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که وزنه برداری در بازی های آسیایی چه تعداد مدال کسب خواهد نمود؟، توضیح داد: وزنه برداری همواره مدال آور بوده و فدراسیون هم با حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک برنامه هایش را برای بازی های آسیایی به خوبی جلو می برد. با این شرایط سعی می کنیم نتیجه ای بهتر از گوانجو به دست آوریم. بعد از انقلاب تعداد مدال های طلا وزنه برداری چهار مدال بوده و سعی می کنیم آنها را افزایش دهیم. طلا و نقره ایران در فوق سنگین در ارزیابی ها قطعی و صددرصدی است اما بچه ها باید مراقب باشند، چرا که در ورزش اتفاقات زیادی رخ می دهد.

رضازاده در خصوص اینکه آیا در بازی های آسیایی به رکوردشکنی وزنه برداران نیز فکر نموده ، گفت: ابتدا کسب مدال آن هم طلا برای ما مهم است. وقتی مدال طلا قطعی شد وزنه بردارانی که دوست دارند می توانند به رکورد های آسیا و دنیا حمله نمایند.

وی در ارتباط با وضعیت خوابگاه های وزنه برداران گفت: چند روزی است فنِ پنج سالن مشکل دارد. رسیدگی به وضعیت خوابگاه به ما مربوط نمی گردد و شرکت تجهیز یا مجموعه آزادی باید اقدامات لازم را انجام دهد. کاری که به فدراسیون مربوط است را سعی نموده ایم به خوبی انجام دهیم. خودم زجر کشیده این رشته ورزشی هستم و زمان ما تنها یک تلویزیون، کولر و یخچال در راهرو بود اما از 2 سال پیش کار بازسازی صورت گرفته است. خود ورزشکاران هم باید رعایت نمایند چون بالاخره آنجا کمپ تیم های ملی است.

رضازاده در خصوص مدال آوری تیم نوجوانان در المپیک نانجینگ گفت: به کسب مدال بیرانوند و رضازاده امیدواریم و اینکه جزو 3 نفر برتر باشند اما پیش بینی در رده نوجوانان سخت است و همه چیز به حریفان بستگی دارد.

منبع: تسنیم
انتشار: 27 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 657

به "رضازاده:کادرفنی بخواهد بازهم حاضرم بچه ها را کوچ کنم، رنگ و تعداد مدال ها باید بهتر از گوانجو باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضازاده:کادرفنی بخواهد بازهم حاضرم بچه ها را کوچ کنم، رنگ و تعداد مدال ها باید بهتر از گوانجو باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید