شیوه بازگشایی مدارس در مهر

به گزارش سبزوار امروز، خبرنگاران : مدیر کل تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از واکسیناسیون معلم ها و دست اندرکاران مدارس تا خاتمه مرداد ماه اطلاع داد.

شیوه بازگشایی مدارس در مهر

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، محسن بیگی درباره تمهیدات بهداشتی وزارت آموزش و پرورش برای سال تازه تحصیلی، با اشاره به برنامه ریزی برای واکسناسیون معلمان، گفت: ما نمی توانیم به طور دائمی مدارس را تعطیل کنیم و بازگشایی مدارس از مهر ماه 1400 در دستورکار وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه ستاد ملی کرونا واکسیناسیون معلمان را به مرداد ماه موکول نموده است، افزود: تا خاتمه مرداد ماه باید تمام معلم ها و دست اندرکاران مدارس (راننده سرویس و غیره) واکسن کرونا دریافت نمایند. در حال حاضر وزارت آموزش و پرورش در تعامل با وزارت بهداشت، داده های واکسیناسیون را آنالیز و احصا می نماید.

وی با اشاره به این که حدود 100 هزار راننده سرویس در ایران مشغول به کار هستند، اسم کرد: معلم های مدارس دولتی و غیرانتفاعی تا به امروز حدود یک میلیون و 200 هزار نفر برآورد شده اند.

مدیرکل تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در مورد شیوه بازگشایی مدارس، شرح داد: ممکن است در سال تحصیلی تازه بنابر شرایط شیوع ویروس کرونا یک کلاس یا یک مدرسه به طور موقت غیر حضوری گردد. بعضی از درس های مدرسه هم در سال تحصیلی تازه به طور مطالعه آزاد به دانش آموزان ارائه می گردد. بعلاوه بسیاری از فعالیت های جانبی داخل مدرسه که احتمال برخورد فیزیکی نزدیک را فراهم می نمایند، در سال تحصیلی تازه لغو می شوند.

وی تاکید نمود: تجربه آموزش و پرورش در برگزاری امتحانات سال گذشته نشان داد که بخش عمده ای از نگرانی های مرتبط با شیوع ویروس کرونا قابل مدیریت هستند.

مدیرکل تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به این که مردم به میزان کافی از خطرات کرونا مطلع هستند، افزود: وزارت آموزش و پرورش سعی دارد با تدوین طرح نظام مراقبت مبتنی بر مدرسه مدارس مختلف با جمعیت های گوناگون را در سال تحصیلی تازه مدیریت کند.

وی افزود: بر اساس دستور وزیر آموزش و پرورش به سازمان نوسازی مدارس، بسیاری از مدارس در حوزه بهداشت محیط و ساختارهای فیزیکی تا ابتدای مهر ماه مورد اصلاح قرار می گیرند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2105

به "شیوه بازگشایی مدارس در مهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوه بازگشایی مدارس در مهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید