جوایز فیلم اروپا 2019 ، سوگلی در صدر نشست

به گزارش سبزوار امروز، سی و دومین دوره جوایز فیلم اروپا جایزه اصلی خود را به سوگلی ساخته یورگوس لانتیموس داد.

جوایز فیلم اروپا 2019 ، سوگلی در صدر نشست

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران، مهر به نقل از ورایتی نوشت: سوگلی ساخته یورگوس لانتیموس برنده جایزه بهترین فیلم، بهترین کمدی و بهترین بازیگر زن برای اولیویا کولمن از جوایز فیلم اروپا 2019 شد.

  • نامزدهای اسکار 91 | سوگلی

اولیویا کولمن پیشتر جایزه اسکار را برای تصویر ملکه آن در همین فیلم به دست آورده بود.

سوگلی بیشترین نامزدی را در نامزدهای این دوره جوایز اروپا کسب نموده بود و در کنار درد و افتخار پدرو المادوار، خائن مارکو بلوچیو و یک افسر و یک جاسوس رومن پولانسکی از بزرگ ترین امیدداران این دوره جوایز بود.

تراژی کمدی سوگلی چهار جایزه دیگر هم برد که شامل فیلمبرداری، تدوین، طراحی لباس و طراحی چهره بود.

درد و افتخار پیروز شد تا جایزه بهترین بازیگر مرد را برای بازی آنتونیو باندراس دریافت کند. این بازیگر در جشنواره کن سال جاری نیز برای همین فیلم به عنوان بهترین بازیگر مرد انتخاب شده بود.

درام پلیسی خشونت بار بینوایان ساخته لادج لی که در جشنواره کن پیروز شد تا جایزه ویژه داوری را دریافت کند و اکنون به عنوان نماینده فرانسه در رقابت اسکار حضور دارد، جایزه بخش دیسکاوری اروپا را دریافت کرد.

در عین حال پرتره بانو در آتش ساخته سلین سیاما جایزه فیلمنامه اروپا را از آن خود کرد. این فیلم همین جایزه را از جشنواره کن هم گرفته بود.

جنگ سرد پاول پاولیکوفسکی که رمانسی سیاه و سفید در دهه 1950 است و سال پیش در جوایز فیلم اروپا برنده بهترین فیلم، کارگردان و فیلمنامه شد، جایزه منتخب مردم این دوره را از آن خود کرد.

ژولیت بینوش بازیگر سرشناس فرانسوی که به تازگی در فیلم حقیقت در کنار کاترین دونو بازی نموده دریافت نماینده جایزه دستاورد اروپا در سینمای دنیا شد. وی در حالی که این جایزه را دریافت می کرد به بازیگران جوان زن پیشنهاد کرد تا فیلم خودشان را انتخاب نمایند و در قبال آنچه انتخاب می نمایند مسئول باشند. او جایزه اش را از دست فیلم ساز برجسته کلر دنی دریافت کرد. این دو با هم در چند فیلم همکاری نموده اند که بگذار آفتاب داخل گردد از جمله آنهاست.

ورنر هرتسوگ فیلمساز مشهور آلمانی نیز با دریافت جایزه یک عمر دستاورد هنری تجلیل شد. ویم وندرس این جایزه را به هرتسوگ اهدا و از این فیلمساز به عنوان یک نابغه یاد کرد.

یک افسر و یک جاسوس پولانسکی که در 4 بخش نامزد شده بود هیچ جایزه ای نبرد. این در حالی است که آموزشگاه جوایز فیلم اروپایی برای ادعای جدید یک بازیگر فرانسوی مبنی بر این که از سوی پولانسکی چندین سال پیش مورد تجاوز واقع شده، در فشار شدید بود تا او را بایکوت کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 983

به "جوایز فیلم اروپا 2019 ، سوگلی در صدر نشست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوایز فیلم اروپا 2019 ، سوگلی در صدر نشست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید