تولید موتورسیکلتهای برقی توسط یک شرکت دانش بنیان

به گزارش سبزوار امروز به نقل از معاونت علمی و فناوری، با توجه به افزایش قیمت بنزین و قیمت نسبتاً ارزان برق در کشور، استفاده از موتورسیکلت های برقی با کیفیت می تواند یک گزینه معقول و دوستدار محیط زیست برای آینده حمل و نقل درون شهری در ایران باشد.

تولید موتورسیکلتهای برقی توسط یک شرکت دانش بنیان

در حال حاضر شهروندان کشورهای مختلفی به ویژه در جنوب شرق آسیا استفاده از موتورسیکلت های برقی را به عنوان یک وسیله کاربردی، به صورت روزانه مورد استفاده قرار می دهند. در ایران نیز دیر یا زود وسائط نقلیه بهره مند از سوخت های غیرفسیلی جایگاه خود را در سبد حمل و نقل کشور خواهد یافت.

پویان احمدی زاده مدیر عامل شرکت دانش بنیان گفت: این شرکت پیروز شده است تا تمام فرایندهای تولید موتور سیکلت برقی را اعم از طراحی، نمونه سازی و تولید در داخل کشور انجام دهد. نمونه این محصول نیز به صورت کامل تهیه و پیروز به دریافت مجوزهای لازم شده است.

احمدی زاده اضافه نمود: اخذ مجوز پلاک گذاری از جمله مراحل نهایی است که در صورت تکمیل این مرحله، آخرین موانع در راستا تجاری سازی محصول نیز برداشته خواهد شد، با هر بار شارژ، این موتورسیکلت 65 کیلومتر را پیمایش می کند. هر بار شارژ این وسیله در حدود 1000 تومان هزینه دارد که با توجه به افزایش قیمت بنزین، صرفه اقتصادی استفاده از محصول را نسبت به گذشته افزایش داده است.

وی افزد: باطری از جمله قطعات کلیدی در وسائط نقلیه برقی است، به همین خاطر باطری این موتور سیکلت به مدت دو سال توسط خود شرکت ضمانت می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1494

به "تولید موتورسیکلتهای برقی توسط یک شرکت دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید موتورسیکلتهای برقی توسط یک شرکت دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید