تظاهرات کانادایی ها در اعتراض به سیاست های ریاضتی

به گزارش سبزوار امروز، خبرنگاران: صدها نفر از دانشجویان با برپایی تظاهرات در خیابان های مونترال کانادا نسبت به اتخاذ سیاست های ریاضتی در بخش آموزشی اعتراض کردند.

تظاهرات کانادایی ها در اعتراض به سیاست های ریاضتی

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل سبزوار امروز به نقل از اسپاتنیک، در حالی که دولت ایالتی کبک کانادا پیشنهاداتی را برای کاهش هزینه های بخش آموزش ارائه نموده است، صدها دانشجو با برپایی تظاهرات در خیابان های مونترال نسبت به این سیاست ها اعتراض کردند.

این تظاهرات ادامه اعتراضات دانشجویان در هفته گذشته بوده است. هفته گذشته نیز 250 دانشجو در اعتراض به سیاست های ریاضتی، ساختمان دانشگاه کبک در مونترال را تصرف کردند و با پلیس درگیر شدند. این مساله موجب شد تا کلاس های درس این دانشگاه تعطیل گردد.

پلیس نیز با استفاده از گاز اشک آور و اسپری فلفل اقدام به متفرق کردن تظاهرات کنندگان کرد و 22 دانشجو نیز بازداشت شدند. صدها نفر از مخالفان سیاست های ریاضتی نیز به تظاهرات دانشجویان پیوستند. دانشجویان همراه با فعالان بخش های آموزشی و بهداشتی مخالفت خود را با اجرای سیاست های ریاضتی اعلام نموده اند.

اقدام دانشجویان در اعتراض نسبت به سیاست های ریاضتی، بحث و جدل زیادی را در بین مقام های کبک در مورد قائل شدن حق اعتراض برای دانشجویان به وجود آورده است.

فرانسیس بلایس وزیر آموزش ایالت کبک در این باره تاکید نموده است که این اقدام دانشجویان غیر دموکراتیک بوده و دانشجویان حقی برای اعتراض ندارند.

منبع: تسنیم
انتشار: 30 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 665

به "تظاهرات کانادایی ها در اعتراض به سیاست های ریاضتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات کانادایی ها در اعتراض به سیاست های ریاضتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید