تاثیر واکسن ها در کاهش 90 درصدی مرگ های کرونایی

به گزارش سبزوار امروز، نتایج یک مطالعه نو در بریتانیا نشان می دهد واکسن های کروناویروس خطر مرگ ناشی از نوع دلتا را تا 90 درصد کاهش می دهد.

تاثیر واکسن ها در کاهش 90 درصدی مرگ های کرونایی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از مدیسن نت، نوع دلتا اکنون شکل غالب ویروس کرونا در ایالات متحده، انگلستان و بسیاری از کشور های دیگر است.

در این مطالعه داده های 5.4 میلیون نفر در اسکاتلند بین 1 آوریل تا 27 سپتامبر 2021 جمع آوری شد؛ این اولین ارزیابی در سراسر کشور در خصوص اثربخشی واکسن ها در جلوگیری از مرگ ناشی از نوع دلتا است.

تعریف مرگ ناشی از کووید 19 این است که فرد در مدت 28 روز پس از مثبت شدن آزمایش PCR فوت نموده باشد یا در گواهی فوت وی، کووید 19 به عنوان دلیل مرگ ذکر شده باشد.

محققان تاکید دارند که یافته ها باید با تکرار تحقیقات در سایر کشور ها و منطقه ها و پیگیری طولانی تر پس از واکسیناسیون کامل، تأیید گردد.

عزیز شیخ، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ادینبرگ، می گوید: اگر هنوز واکسیناسیون را قبول ندارید، من شما را تشویق می کنم که این کار را بر اساس فواید آشکار ارائه شده انجام دهید.

وی در ادامه می افزاید: یافته های ما دلگرم کننده است و نشان می دهد که واکسن همچنان یک اقدام مؤثر در محافظت از خود و دیگران در برابر مرگ ناشی از کووید 19 است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 دی 1400 بروزرسانی: 17 دی 1400 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2289

به "تاثیر واکسن ها در کاهش 90 درصدی مرگ های کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر واکسن ها در کاهش 90 درصدی مرگ های کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید