باز هم صف خرید در بورس تهران

به گزارش سبزوار امروز، امروز نیز بازار سهام شاهد رشد قیمت در گروه فلزات اساسی، نفت و کانه های فلزی بود. کارشناسان معتقدند علت اصلی نوسانات بورس تهران قیمت دلار در بازار آزاد است.

باز هم صف خرید در بورس تهران

به گزارش سبزوار امروز، امروز بار دیگر از ابتدای باز شدن معاملات بورس اوراق بهادار تهران شاخص کل بازده نقدی و قیمتی با شیب تندی آغاز به رشد کرد و در نهایت با 2718 واحد افزایش روبرو شد و به رقم 137 هزار و 703 واحدی رسید. در عین حال شاخص کل هم وزن با 216 واحد رشد به رقم 19 هزار و 906 واحدی دست یافت.

شاخص آزاد شناور نیز با 3318 واحد رشد به رقم 144 هزار و 404 واحدی رسید و شاخص بازار اول و دوم هر یک به ترتیب 2717 و 2002 واحد رشد کردند. فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، معدنی و صنعتی گل گهر و صنایع پتروشیمی خلیج فارس هر یک به ترتیب 427، 292، 247 و 247 بیشترین تاثیر را روی افزایش شاخص های بازار داشتند. در طرف مقابل شرکت ارتباطات سیار ایران، فولاد خراسان، مخابرات ایران و نفت سپاهان هر یک به ترتیب با 84، 46، 42 و 30 واحد تاثیر کاهنده در روند کاهشی بازار نقش داشتند.

روز گذشته شاهد افزایش قیمت سهم های فلزات اساسی و محصولات شیمیایی بودیم. امروز نیز روند قیمت ها در گروه فلزات اساسی افزاینده بود و در سهم فولاد مبارکه اصفهان که جزو تاثیرگذارترین نمادهای معاملات امروز بود، صف خرید را شاهد بود. همچنین ملی صنایع مس ایران نیز در مقاطعی با صف خرید همراه شد.

از دیگر گروه هایی که با افزایش قیمت و صف خرید همراه بودند، می توان به گروه استخراج کانه های فلزی اشاره نمود که در نوسانات بازار نیز تاثیر بسزایی داشتند. در این گروه معدنی و صنعتی گل گهر در ساعاتی از معاملات با صف خرید همراه شد.

امروز فرآورده های نفتی، شاهد رشد قیمت سهم ها بودند اما تعداد زیادی از خودرویی ها با افت قیمت روبرو شدند. در عین حال نفت سپاهان که در کاهش شاخص تاثیر بسزایی داشت، امروز با صف فروش همراه شد و 5 درصد در قیمت آخرین معامله افت را تجربه کرد.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم 727 میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن 1.9 میلیارد سهم و اوراق مالی بود.

در فرابورس ایران شاخص کل 18 واحد رشد کرد و به رقم 1555 رسید. ارزش کل معاملات این بازار تا رقم 464 میلیارد تومان بالا رفت و حجم معاملات به 721 میلیون سهم و اوراق مالی دست یافت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 شهریور 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 65

به "باز هم صف خرید در بورس تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باز هم صف خرید در بورس تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید