بازگشایی مرزهای ایران به روی گردشگران خارجی از ابتدای تیرماه

به گزارش سبزوار امروز، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور از احتمال بازگشایی مرزهای خارجی به روی گردشگران از اوایل تیرماه اطلاع داد.

بازگشایی مرزهای ایران به روی گردشگران خارجی از ابتدای تیرماه

دکتر علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در جلسه شورای هماهنگی تشکل های صنعت گردشگری که در روز یکشنبه، 25 خردادماه 99 برگزار گردید، ضمن تاکید بر کوشش ها در راه آماده سازی کشور جهت حضور مجدد گردشگران خارجی، اذعان داشت:

کوشش می کنیم در صورت امکان از تیرماه مرزها برای ورود گردشگران خارجی به کشور باز گردد.

مونسان اضافه نمود:

در حال حاضر تمام بخش های گردشگری غیر از آب درمانی ها، خدمات خود را به گردشگران ارائه می دهند و با توجه به اینکه بسیاری از کشورهای منطقه از ماه آینده فعالیت های خود را در حوزه گردشگری خارجی شروع خواهند کرد، ما نیز سعی می کنیم این موضوع را در دستور کار قرار دهیم و کوشش می کنیم از تیرماه، شاهد حضور گردشگران خارجی باشیم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضمن یادآوری گزارش اتحادیه اروپا مبنی بر عملکرد مثبت ایران در مواجهه با ویروس کرونا، اعلام نمود:

برای تحریک سفر و رونق مجدد صنعت گردشگری نیازمند تدوین و اجرای برنامه ها و رویدادهای کلانی هستیم تا تصویری مناسب از شرایط گردشگری ایران به جهان ارائه دهیم. برای نمونه، سفر اینفلوئنسرها به ایران می تواند یک پیغام خوب به جهان درباره شرایط مطلوب بهداشتی در ایران باشد؛ کما اینکه تصویری که اکنون در جهان از ایران وجود دارد، این است که ما را کشوری پیروز در کنترل و مهار کرونا معرفی نموده است.

در این جلسه که محل گفتگو مدیران و دست اندرکاران حوزه گردشگری بود، بر لزوم جبران آسیب ها و هم بستگی بخش های خصوصی برای فراهم آمدن دوباره بستر گردشگری در ایران، تاکید شد.

منبع: کجارو / میراث آریا
انتشار: 30 فروردین 1401 بروزرسانی: 30 فروردین 1401 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2390

به "بازگشایی مرزهای ایران به روی گردشگران خارجی از ابتدای تیرماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی مرزهای ایران به روی گردشگران خارجی از ابتدای تیرماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید