افزایش قیمت مسکن به میزان 7 درصد

به گزارش سبزوار امروز، افزایش قیمت مسکن به میزان 7 درصد در تابستان سال 96 مهم ترین خبری بود که مدیر کل اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، در تازه ترین حضور رسانه ای خود اعلام نمود.

افزایش قیمت مسکن به میزان 7 درصد

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت چینی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش مجله ی دلتا علی چگنی در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه دو سیما گفت: مرداد سال جاری 18 هزار معامله مسکن در تهران صورت گرفت که در مقایسه با ماه پیش از آن 6 درصد و در مقایسه با مرداد پارسال 10 درصد افزایش نشان می دهد و در کل قیمت مسکن در تابستان 96 د در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، 7 درصد رشد داشته است.

چگنی همچنین اضافه کرد: سال جاری صدور پروانه های ساختمانی در مقایسه با سال 95 حدود 6 درصد افزایش یافته است.

مدیرکل اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با اشاره به سیاست های جدید این وزارتخانه برای ساخت و ساز در بافت های فرسوده گفت: در صددیم تا مدت انتظار برای دریافت تسهیلات را به چهار یا پنج ماه کاهش دهیم، زمان بازپرداخت این تسهیلات را 20 ساله و همزمان نرخ سود تسهیلات را یک تا دو درصد کم کنیم.

چگنی با اشاره به سیاست های بلند مدت دولت ها در حوزه مسکن اضافه کرد: در 20 سال گذشته برای خرید خانه سه میلیون نفر از تسهیلات مسکن استفاده نموده اند.

وی گفت: در چند سال اخیر240 هزار نفر برای استفاده از تسهیلات خرید مسکن در بانک سپرده گذاری نموده و تا کنون 20 هزار نفر توانسته اند از این تسهیلات بهره مند شوند.

به گفته وی، وزارت راه و شهرسازی مسکن روستایی مصوب برنامه ششم توسعه را اجرا خواهد نمود و بر اساس این برنامه سالانه 100 هزار مسکن اجتماعی هم در شهرها ساخته خواهد شد.

مدیرکل اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان این که تمام منابع ما تا به امروز درگیر مسکن مهر بوده که باید آن را به انتها برسانیم یادآور شد: در تلاشیم تا انتها پاییز سال جاری فروش لیزینگ مسکن را با مشارکت بانک ها شروع کنیم.

گفتنی است که رئیس کانون سراسری انبوه سازان مسکن کشور هم در ارتباط تلفنی با برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه دو سیما گفت: قیمت مصالح ساختمان از جمله فولاد در چند ماه اخیر 50 تا 60 درصد افزایش یافته است.

ایرج رهبر اضافه کرد: افزایش هزینه ها، به افزایش هزینه های ساخت مسکن نیز منجر می گردد و این درحالی است که ما همچنان با رکود در فروش روبه روییم.

  • به مجله خبری دلتا بگویید که آیا فروش لیزینگ مسکن و طرح مسکن اجتماعی و مسکن روستایی می توانند رونق بازار مسکن را برگردانند؟
  • به مجله خبری دلتا بگویید که آیا گرانی هفت درصدی مسکن در تابستان سال جاری چه تاثیری روی امور اقتصادی شما گذاشته است؟
منبع: پیام دلتا
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1292

به "افزایش قیمت مسکن به میزان 7 درصد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قیمت مسکن به میزان 7 درصد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید