تور ارزان ایتالیا: استقلال 1 ، صنعت نفت 0؛ برد ناپلئونی

به گزارش سبزوار امروز، خبرگزاری خبرنگاران- استقلال با پیروزی 1-0 مقابل نفت پیش از دربی اختلاف 6 امتیازی اش با پرسپولیس را حفظ کرد.

تور ارزان ایتالیا: استقلال 1 ، صنعت نفت 0؛ برد ناپلئونی

با ما همراه باشید و با تور ارزان ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش خبرنگاران، استقلال دقایق ابتدایی را با چند موقعیت نصف و نیمه شروع کرد ولی بازیکنان این تیم نتوانستند فرصت جدی گلزنی را خلق نمایند. در دقیقه 10 نخستین فرصت جدی بازی خلق شد. ارسال صالح حردانی با ضربه سر آرمان رمضانی همراه شد که فرزین گروسیان سنگربان آبادانی ها با یک واکنش دیدنی، توپ را دور کرد. دو دقیقه بعد رافائل سیلوا مدافع نو آبی ها می توانست برای تیمش گلزنی کند. ارسال کرنر مهدی مهدی پور با ضربه سر این مدافع همراه شد که توپ او به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت. در ادامه نیز ضربات شروین بزرگ و جعفر سلمانی نیز راهی به درون دروازه دو تیم پیدا نکرد.

حسین زاده می توانست از پاس خوب یامگا استفاده کند ولی مدافع آبادانی ها برای او ایجاد مزاحمت کرد و این توپ از دست رفت. بالاخره استقلال در دقیقه 32 توانست قفل دروازه حریف را باز کند. ارسال خوب یامگا در دهانه دروازه به حسین زاده رسید و این بازیکن کوتاه قامت با پرشی دیدنی و بالاتر از امید خالدی، دروازه گروسیان را باز کرد.

در ادامه اتفاق خاصی در نیمه نخست رخ نداد و بازی با همان رجحان یک گله آبی ها به انتها رسید. در نیمه دوم نیز استقلال فرصت های خوبی برای گلزنی داشت. این تیم در دقیقه 53 به وسیله عارف غلامی به گل رسید اما یاری داور این گل را به نشانه آفساید مردود اظهار داشت. لحظاتی بعد نیز مهدی پور می توانست اختلاف را به عدد 2 برساند که چنین نشد. پاس خوب حسین زاده درون محوطه جریمه به این بازیکن رسید که او در مصافی تک به تک با سنگربان صنعت نفت، توپ را به طرز عجیبی به بیرون زد. در دقیقه 70 صالح حردانی پس از ورود به درون محوطه جریمه، با شوتی بی دقت موقعیت خوبی را از دست داد.

در دقایق انتهای بازی استقلال یک موقعیت خوب را به دست آورد. شوت ارسلان مطهری در حال خروج از زمین مسابقه بود که یامگا توپ را از آن خود کرد اما این بازیکن با تعللی، عجیب توپ را به گروسیان واگذار کرد. در ادامه نیز کوشش صنعت نفت برای رسیدن به گل بی نتیجه بود و آبی ها نیز موقعیت چندان مهمی را به روی دروازه حریف خلق نکردند تا این بازی با همان تک گل حسین زاده به انتها برسد.

لحظات حساس:

دقیقه 3: استقلالی ها در حمله ای چند دامنه، دروازه صنعت نفت را تهدید کردند که شوت عزیزبک آمانوف پس از برخورد به مدافع صنعت نفت، دور شد.

دقیقه 10: ارسال صالح حردانی از سمت راست با ضربه سر آرمان رمضانی همراه شد که فرزین گروسیان به زیبایی توپ را مهار کرد.

دقیقه 11: در دقایقی که استقلال کاملا به روی دروازه صنعت نفت خیمه زده بود، ارسال خطرناک جعفر سلمانی از سمت چپ را امید خالدی در دهانه دروازه دفع کرد.

دقیقه 12: ارسال کرنر مهدی پور به روی دروازه با ضربه سر رافائل سیلوا همراه شد و در شرایطی که گروسیان تنها راستا توپ را دنبال می کرد، به شکل بسیار خطرناکی از کنار دروازه صنعت نفت به بیرون رفت.

دقیقه 14: شوت محکم و ناگهانی شروین بزرگ از زاویه کاملا بسته به تور کنار دروازه برخورد کرد.

دقیقه 15: ارسال جعفر سلمانی از سمت چپ در آستانه ورود مستقیم به دروازه نفت بود که گروسیان با واکنشی به موقع، توپ را مهار کرد.

دقیقه 18: ارسال یامگا به روی دروازه نصیب حسین زاده شد. این بازیکن با یک استپ و حرکت بدن خوب، می توانست دروازه گروسیان را تهدید کند ولی مزاحمت مدافع صنعت نفت و تعلل این بازیکن، باعث از دست رفتن این موقعیت خوب شد.

دقیقه 29: در لحظاتی که بازی کاملا آرام و بدون خلق موقعیت خاصی دنبال می شد، شوت رضا آذری در بین راه به آرمان رمضانی برخورد کرد.

دقیقه 41: شوت راه دور طالب ریکانی با فاصله زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 43: یک ضربه کاشته و ارسال بازیکنان صنعت نفت به شروین بزرگ رسید که ضربه سر این بازیکن کم جان بود و حسینی به راحتی توپ را مهار کرد.

دقیقه 53: ارسال کرنر مهدی مهدی پور پس از برخورد به شروین بزرگ مقابل عارف غلامی نهاده شد و این بازیکن پیروز به باز کردن دروازه صنعت نفت شد اما یاری داور با تصور اینکه بازیکن استقلال به غلامی پاس داده، این گل را آفساید اظهار داشت.

دقیقه 56: حرکت دیدنی عزیزبک آمانوف و پاس این بازیکن به حسین زاده، فرصت بسیار خوبی را برای این بازیکن فراهم کرد که پاس رو به بیرون حسین زاده در مقابل دروازه برابر مهدی پور نهاده شد که این بازیکن در عین ناباوری و در مصاف تک به تک با گروسیان گلر میهمان توپ را به بیرون زد.

دقیقه 64: پاس خوب آمانوف به سمت چپ را سلمانی کنترل کرد اما ارسال این بازیکن از کیفیت خوبی برخوردار نبود.

دقیقه 70: فرصت خوب گلزنی برای صالح حردانی به وجود آمد که این بازیکن پس از ورود به درون محوطه جریمه، ضربه اش را به سمت دروازه صنعت نفت زد که شوت او به شکل خطرناکی به بیرون رفت.

دقیقه 79: شوت راه دور محمود مطلق زاده از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 83: شوت ارسلان مطهری خوب نبود ولی درحالیکه این توپ در حال بیرون رفتن بود، یامگا توانست توپ را پیش از خروج از زمین کنترل کند و در حالیکه این بازیکن چند نفر از هم تیمی هایش را روی دستش داشت، با حرکتی عجیب توپ را به گروسیان تقدیم کرد.

دقیقه 88: شوت محکم مهدی پور از پشت محوطه جریمه با بیشترین اختلاف ممکن به بیرون رفت.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 12 خرداد 1401 بروزرسانی: 12 خرداد 1401 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2426

به "تور ارزان ایتالیا: استقلال 1 ، صنعت نفت 0؛ برد ناپلئونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان ایتالیا: استقلال 1 ، صنعت نفت 0؛ برد ناپلئونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید