ادامه ناآرامی ها در میانمار؛ بازداشت 39 نفر به اتهام بمب گذاری

به گزارش سبزوار امروز، ارتش میانمار در ادامه کوشش های خود برای تثبیت قدرت ده ها نفر را به اتهام کوشش برای بمب گذاری بازداشت کرد.

ادامه ناآرامی ها در میانمار؛ بازداشت 39 نفر به اتهام بمب گذاری

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، نیروهای امنیتی میانمار 39 مظنون به ارتباط با انفجارهای اخیر و حملات خمپاره ای و همچنین کوشش برای کسب آموزش نظامی از یک گروه شبه نظامی را بازداشت کرد.

رسانه تحت کنترل ارتش میانمار درحالی این خبر را منتشر نموده که از زمان به قدرت رسیدن نظامیان در این کشور در 1 فوریه، چندین مورد انفجار در شهرهای مختلف این کشور رخ داده و بعضی دفاتر دولتی و ساختمان های نظامی هدف قرار گرفته اند.

هرچند تا به امروز هیچ گروهی مسئولیت این حملات را برعهده نگرفته است اما روزنامه گلوبال نیو لایت گزارش داد که نیروهای امنیتی 48 مین دست ساز، 20 ماده منفجره تی ان تی، چاشنی و فیوز را در این عملیات کشف نموده اند.

پس از روی کار آمدن ارتش میانمار به وسیله کودتا و کنار گذاشتن دولت این کشور در اول فوریه این کشور دستخوش ناآرامی و آشوب شده است. در روزهای اخیر نیز اخباری مبنی بر بمب گذاری و حمله شبه نظامیان به نیروهای ارتش میانمار مخابره شده که ارتش مخالفان را مسئول این اقدامات معرفی نموده است. تلویزیون ملی میانمار با خطاب قرار دادن دولت اتحاد ملی اعلام نموده است: آنها مسئول این همه تروریسم در نقاط مختلف کشور هستند.

در ادامه کوشش های ارتش برای تثبیت قدرت بیش از 11 هزار استاد دانشگاه و کارمند آموزش عالی مخالف ارتش میانمار از کار تعلیق شده اند. تعلیق این افراد پس از آن اجرا شده که دانشگاه های میانمار پس از یک سال تعطیلی ناشی از ویروس کرونا مجددا کار خود را از سر گرفته اند. یک استاد دانشگاه در این باره گفت که از او خواسته شده مخالفت خود با اعتراضات را اعلام کند یا شغل خود را از دست خواهد داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2028

به "ادامه ناآرامی ها در میانمار؛ بازداشت 39 نفر به اتهام بمب گذاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه ناآرامی ها در میانمار؛ بازداشت 39 نفر به اتهام بمب گذاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید