شروع مطالعات برای یافتن راستا خط لوله صادرات گاز ایران به عمان

به گزارش سبزوار امروز، خبرنگاران: وزیر نفت و گاز عمان از شروع مطالعه برای یافتن جهت مناسب احداث خط لوله انتقال گاز ایران به این کشور اطلاع داد و گفت: حداقل 4 سال زمان احتیاج است تا واردات گاز عمان از ایران شروع گردد.

شروع مطالعات برای یافتن راستا خط لوله صادرات گاز ایران به عمان

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش سبزوار امروز به نقل از پایگاه اینترنتی عمان آبزرور، در حاشیه مجمع انرژی عمان 2014 محمد بن حمد الرومحی، وزیر نفت و گاز این کشور در مورد چشم انداز واردات گاز از ایران گفت، با توجه به پیچیدگی های ذاتی احداث یک خط لوله عبوری از زیر دریا بین دو کشور، حداقل 4 سال دیگر زمان احتیاج است تا واردات گاز از ایران به عمان شروع گردد.

در آگوست سال گذشته، پادشاهی عمان یادداشت تفاهمی را برای تأمین میلیاردها دلار گاز از ایران در یک بازه زمانی 25ساله به امضا رساند. در اولین گام، هر دو طرف در حال مطالعه برای یافتن یک راستا مناسب برای احداث خط لوله ای هستند که گاز را از ایران به عمان انتقال دهد.

الرومحی اضافه نمود: ما در حال حاضر در حال مطالعه برای یافتن یک راستا مطلوب و همچنین آنالیز ویژگی های بستر دریا که خط لوله قرار است در آن احداث گردد، هستیم.

وی اظهار داشت: انجام چنین پروژه ای با این ماهیت دارای چالش های فنی بسیاری است که شامل وضعیت بستر دریا، صرف زمان زیاد در مورد تهیه خط لوله و ساخت آن می گردد.

وزیر نفت عمان در انتها گفت: بنابراین ما یک گام را در یک زمان (مناسب) خواهیم برداشت.

66

منبع: تسنیم
انتشار: 10 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 608

به "شروع مطالعات برای یافتن راستا خط لوله صادرات گاز ایران به عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع مطالعات برای یافتن راستا خط لوله صادرات گاز ایران به عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید