DxOMark: هواوی میت 20 پرو بهترین دوربین موبایلی را دارد

به گزارش سبزوار امروز، موسسه DxOMark که به آنالیز دوربین ها از دنیای دوربین های دیجیتال گرفته تا دوربین های موبایلی مشهور است، به تازگی نتایج آنالیز خود برای گوشی میت 20 پرو را منتشر نموده و به این گوشی امتیاز کلی 109 را داده است. به طور کلی این بیشترین امتیازی است که یک گوشی از DxOMark دریافت می نماید اما هواوی میت 20 پرو اولین گوشی نیست که امتیاز 109 را می گیرد؛ گوشی هواوی پی20 پرو نیز همین امتیاز را از DxOMark دریافت نموده است.

DxOMark: هواوی میت 20 پرو بهترین دوربین موبایلی را دارد

مقایسه امتیاز دوربین میت 20 پرو با پی20 پرو در بخش های مختلف، نشان می دهد که هر کدام از این گوشی ها، در کدام بخش بهتر هستند. برای مثال در آزمایش Bokeh که مربوط به تصاویر پرتره با این گوشی ها می شود، میت 20 پرو امتیاز 60 را دریافت نموده در صورتی که پی20 پرو امتیاز 70 را کسب نموده بود. در بخش فیلم برداری نیز تفاوت های این دو گوشی در بخش های مختلف قابل مشاهده است.

در نهایت با تمام تفاوت ها و شباهت ها، میت 20 پرو توانسته امتیاز کلی 114 را در بخش عکاسی و امتیاز 97 را در بخش فیلم برداری به دست بیاورد. P20 Pro نیز در بخش عکاسی همین امتیاز را ثبت نموده بود اما در بخش فیلم برداری به امتیاز 98 رسیده بود. در مجموع همانطور که می دانیم، مقایسه عکاسی کامپیوتری امروز گوشی ها با اعداد و ارقام نمی تواند نتیجه دقیقی را برگرداند اما حداقل مطمئن هستیم که هر دو گوشی میت 20 پرو و P20 Pro به دوربین هایی فوق العاده مجهز هستند و رتبه اول دوربین های موبایلی DxOMark را ازآن خود نموده اند.

حال بگذارید بعضی نکات کلیدی که DxOMark در آنالیز دوربین میت 20 پرو نوشته است را بخوانیم:

  • میزان اکسپوژر زمانی که منبع نور در پشت سوژه واقع شده است، کمی بهتر از P20 Pro و آیفون XS است.
  • میزان تیزی یا شارپنس در میت 20 پرو کمی نسبت به P20 Pro (بسیاری در آنالیز های خود، از شارپنس مصنوعی در عکس های P20 Pro شکایت داشتند) کاهش داشته است.
  • جزئیات و شارپنس در تصاویر، از هر دو گوشی P20 Pro و آیفون XS بهتر است.
  • گوشی P20 Pro در زوم 3 برابری جزئیات بیشتری نسبت به میت 20 پرو دارد که دلیل آن وجود سنسور مونوکروم در سیستم دوربین P20 Pro است.
  • بوکه ها کمی در گوشی P20 Pro بهتر و باکیفیت تر بودند اما میزان تشخیص سوژه از پس زمینه در گوشی میت 20 پرو کمی بهتر است.
  • بزرگ ترین مشکل در بخش فیلم برداری میت 20 پرو به لرزشگیر دوربین این گوشی مربوط می شود که در شرایط نوری ضعیف، عملکرد خوبی ندارد. محدوده دینامیکی یا Dynamic Range نیز در دوربین این گوشی فوق العاده نیست اما همچنان در سطح خوب و مشابه P20 Pro است.

میت 20 پرو در چند بخش نسبت به P20 Pro با مشکل روبرو شده که دلیل آن به عدم استفاده از دوربینی با سنسور مونوکروم بر می شود. هواوی ترجیح داد به جای آنکه مثل P20 Pro از یک دوربین مونوکروم یا سیاه و سفید استفاده کند، یک دوربین معمولی با لنز عریض در میت 20 پرو قرار دهد تا کاربران بتوانند تصاویر با زاویه عریض، زاویه معمولی و همچنین با زوم سه یا پنج برابری داشته باشند. همچنین از طرف دیگر، DxOMark امتیازی به دوربین های عریض نمی دهد و از این جهت میت 20 پرو نتوانست امتیاز بالاتری نسبت به P20 Pro کسب کند.

در سال های اخیر، امتیازهایی که DxOMark به دوربین گوشی ها می دهد، اهمیت چند برابری پیدا نموده و گاهی اوقات شرکت ها به امتیازهای DxOMark در تبلیغات خود نیز استناد می نمایند. اما در سرانجام، دوربین گوشی های هوشمند امروز پیچیدگی های خاص خود را دارند و بیش از سخت افزار، نرم افزار دوربین ها هستند که فاکتور مشخص نماینده ای به حساب می آیند. شما درباره این امتیاز و به طور کل امتیاز های DxOMark چه فکر می کنید؟

منبع: GSMArena

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 8 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 439

به "DxOMark: هواوی میت 20 پرو بهترین دوربین موبایلی را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "DxOMark: هواوی میت 20 پرو بهترین دوربین موبایلی را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید