3 میلیارد لیتر مصرف روزانه آب در تهران!

به گزارش سبزوار امروز، کاهش 46 درصدی بارندگی در استان تهران، افزایش دوبرابری مصرف آب در خانه تکانی، مصرف روزانه 3 میلیارد لیتر آب در تهران همگی هشداری برای این مایه حیات است.

3 میلیارد لیتر مصرف روزانه آب در تهران!

به گزارش ایسنا، در حال حاضر به علت کمبود انباشه ذخایر آبی، توجه به میزان مصرف آب و رعایت مدیریت مصرف بیش از پیش باید مورد توجه قرار بگیرد. اکنون که به روز های پایانی سال نزدیک می شویم، با انجام خانه تکانی مصرف آب به صورت چشم گیری افزایش پیدا می کند. اما می توانیم با انجام برخی اقدامات مصرف آب را مدیریت کنیم تا هبچ منطقه ای با افت یا قطع آب روبرو نشود.

با استفاده کامل از ظرفیت ماشین های لباس شویی و ظرف شویی و واگذاری شستن فرش ها به مراکز قالی شویی می توان خانه تکانی را بدون هدررفت آب انجام داد. همچنین در تهران مصرف آب در ایام خانه تکانی، روزانه معادل بیش از 120میلیون بطری 1.5 لیتری می شود.

در روز های اخیر میزان مصرف لحظه ای آب در تهران به 40 هزار لیتر در ثانیه نیز رسیده که در صورت تداوم این فرایند، این رقم به 50 تا 55 هزار لیتر در ثانیه هم خواهد رسید و فشار بسیار زیادی به شبکه توزیع وارد می شود که همین مسئله موجب بروز افت فشار یا قطع آب خواد شد.

روز سه شنبه همین هفته میزان مصرف آب تهران به سه میلیارد و 154 میلیون لیتر رسید.

این درحالی است که بر اساس آخرین آمار حجم ذخایر سد های تامین کننده آب تهران نسبت به سال قبل 45 درصد کسری دارد و شرایط بارش ها نیز 46 درصد نسبت به سال گذشته کم تر است، در این شرایط فقط با 10درصد کاهش مصرف آب می توان از این شرایط به سلامت گذر کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 10 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1401 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2402

به "3 میلیارد لیتر مصرف روزانه آب در تهران!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 میلیارد لیتر مصرف روزانه آب در تهران!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید