کتابخانه ویژه کودک و نوجوان شهروند در فسا به بهره برداری رسید

به گزارش سبزوار امروز، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در فارس، در ادامه افتتاح پروژه های عمرانی کتابخانه های عمومی فارس در دهه مبارک فجر امروز پنجشنبه(16 بهمن ماه)، کتابخانه ویژه کودک و نوجوان شهروند فسا با حضور عنایت الله رحیمی، استاندار فارس و حجت الله فیروزی، نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس و جمعی از مسئولان شهرستان فسا افتتاح شد.

کتابخانه ویژه کودک و نوجوان شهروند در فسا به بهره برداری رسید

استاندار فارس در مراسم افتتاح کتابخانه کودک و نوجوان شهروند، ساخت کتابخانه را اقدام ارزشمندی توصیف کرد و گفت: کتابخانه باید ساخته شود. کتابخانه ها محلی برای آرامش خانواده هاست و مردم از وجود کتابخانه بهره مند می شوند.

عنایت الله رحیمی با تقدیر از اقدام شورا و شهرداری فسا در همکاری با ساخت این کتابخانه تاکید کرد: شورا و شهرداری ها تلاش کنند تا نمونه این پروژه ها در استان افتتاح شود.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان فارس افتتاح کتابخانه ها ازجمله پروژه های مهم و تاثیرگذار دانست و گفت: سرمایه گذاری در حوزه کتابخانه ها بیش از پروژه های اقتصادی و ساخت کارخانه، در جامعه تاثیر دارد.

رحیمی گفت: برنامه ریزی برای اختصاص فضای فرهنگی، به کتابخانه ویژه کودک و نوجوان، به نیازهای فرهنگی بچه ها پاسخ می دهد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس نیز در این آیین بیان کرد: با افتتاح کتابخانه، شهروند دهمین کتابخانه عمومی شهرستان فسا به بهره برداری رسید. این کتابخانه در بوستان کتاب و در بافت جمعیتی جوان شهر واقع است.

روح الله منوچهری با بیان اینکه کتابخانه با همکاری شهرداری و شورای شهر فسا در کمتر از یک سال به بهره برداری رسید، اضافه نمود: 3500 جلد کتاب اختصاصی کودک و نوجوان در این کتابخانه قرار گرفته است. منابع کتابخانه آماده سازی شده و با کم شدن شیوع بیماری و قرار گیری استان در شرایط زرد کرونا، رسمی افتتاح شده است.

وی اضافه نمود: استان فارس در افتتاح کتابخانه تخصصی کودک و نوجوان در کشور پیشگام بوده است. سال 96 سه کتابخانه تخصصی کودک در شیراز به بهره برداری رسید که تجربه موفقی از نظر میزان عضویت و امانت کتاب همچنین انجام برنامه های آموزشی و ترویجی در حوزه کودک است.

منوچهری با اشاره به کتابخانه شهروند خاطر نشان کرد: این کتابخانه در 180 متر و با طراحی ویژه بچه ها آماده شده و شامل سالن مطالعه، مخزن، سالن نمایش است.

در پنجمین روز از دهه مبارک فجر و به صورت همزمان با این آیین، کتابخانه عمومی شهر فاقد کتابخانه بابامنیر ممسنی و ساختمان جدید کتابخانه عمومی روستای بنوان خیر استهبان با حضور معاونان استاندار فارس و معاونان اداره کل کتابخانه های عمومی فارس به بهره برداری رسید .

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1851

به "کتابخانه ویژه کودک و نوجوان شهروند در فسا به بهره برداری رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتابخانه ویژه کودک و نوجوان شهروند در فسا به بهره برداری رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید