کاهش تولید نیروگاه های برق آبی تا 7 هزار مگاوات

به گزارش سبزوار امروز، مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل گفت: با کاهش نیروگاه های برق آبی تا 7 هزار مگاوات کمبود برق و اعمال خاموشی ها در کشور بیشتر احساس می شود.

کاهش تولید نیروگاه های برق آبی تا 7 هزار مگاوات

به گزارش خبرنگاران اردبیل حسین قدیمی اظهار کرد: خاموشی های دو روز اخیر در شهر های مختلف استان اردبیل در پی افزایش مصرف شهروندان و گرم شدن هوا رقم خورده و در روز های آینده هم با تداوم این گرما این خاموشی ها ادامه خواهد داشت.

وی پیک مصرفی استان را در 24 ساعت گذشته بیش از 400 مگاوات گفت و گفت: سهمیه ابلاغی به استان کمتر از این آمار بوده و با توجه به گرمای هوا و استفاده از بار های سرمایشی، ما مجبور به اعمال خاموشی در بخش خانگی و عمومی شدیم که ظرفیت این مدیریت مصرف 45 مگاوات در بخش های اعلام شده بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل گفت: 40 مگاوات هم اعمال خاموشی برای بخش صنعتی و کشاورزی اجرا شده تا با 85 درصد مدیریت مصرف بتوانیم به شرایط متعادل برسیم.

قدیمی در مورد اعمال خاموشی ها در اول شب و دغدغه ها و نگرانی های مردم از بابت خاموشی های مکرر در برخی از منطقه ها اضافه نمود: دیروز یکی از سخت ترین روز های تابستان را در اعمال خاموشی گذراندیم به طوری که ما در چند مرحله با افزایش مصرف شهروندان روبه رو شدیم به گونه ای که دیشب به محض غروب آفتاب افزایش مصرف برق به دلیل استفاده از امکانات و روشنایی در عزاداری ها انجام شد که این امر زمینه اعمال خاموشی های بیشتر را فراهم کرده بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ما در این روز ها و ایامی که با پیک بالای مصرف روبه رو هستیم مجبور به خاموشی در روشنایی معابر و برخی از منطقه ها شهر هستیم تا این روز های گرم سپری شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل اضافه نمود: با توجه به محدودیت تولید برق و کاهش تولید نیروگاه های برق آبی تا هفت هزار مگاوات و همچنین افزایش مصرف به ویژه دستگاه های سرمایشی، ما در ساعات پیک مصرف مجبور به اعمال خاموشی برای مدیریت برق هستیم که قطعاً شهروندان با کاهش 10 درصدی مصرف می توانند در روز های گرم تابستان ما را در امر مدیریت برق و جلوگیری از خاموشی ها کمک کنند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 مرداد 1400 بروزرسانی: 25 مرداد 1400 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2137

به "کاهش تولید نیروگاه های برق آبی تا 7 هزار مگاوات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش تولید نیروگاه های برق آبی تا 7 هزار مگاوات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید