چین نظارت ماهواره ای خود بر دریای چین جنوبی را افزایش می دهد

به گزارش سبزوار امروز، چین در سه سال آینده 10 ماهواره دیگر از جزیره هاینان برای اجرای عملیات شناسایی در دریای چین جنوبی پرتاب خواهد نمود؛ اقدامی که به گفته تحلیلگران قدرتنمایی پکن در آب های مورد مناقشه این منطقه است.

چین نظارت ماهواره ای خود بر دریای چین جنوبی را افزایش می دهد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این شبکه ماهواره ای قادر به نظارت بر کوچکترین جزئیات در دریای چین جنوبی است. طرح چین آدینه پس از آن فاش شد که روزنامه ثوث چاینا مورنینگ پست به نقل از یک اندیشکده آمریکایی گزارش داد، تصاویر ماهواره ای از وجود زیر ساخت های بیشتری از سوی چین در این منطقه دریایی شدیدا مورد مناقشه حکایت دارد.

شینهوا، رسانه دولتی چین فاش کرد، پکن یک شبکه از ماهواره های پیچیده جدید را تا 2021 پرتاب خواهد نمود چرا که سیستم شناسایی موجود پوشش کاملی در دریای چین جنوبی ارائه نمی کند. کالین کوه، یک کارشناس مسائل امنیتی گفت: این طرح ماهواره ای چین تنها کوشش دیگری از سوی آنها برای ارتقای قابلیت هایشان در دریای چین جنوبی است.

چین تاسیسات شناسایی و نظامی خود در آب های مورد مناقشه را از اوایل 2016 در واکنش به ادعاهای رقبایش از ویتنام، تایوان، برونئی، مالزی و فیلیپین افزایش داد. براساس گزارش ابتکار شفافیت دریایی آسیا چین 29 هکتار زیرساخت جدید را از سال 2016 به هفت جزیره در دریای چین جنوبی افزوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 916

به "چین نظارت ماهواره ای خود بر دریای چین جنوبی را افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین نظارت ماهواره ای خود بر دریای چین جنوبی را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید