گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، یک طلا، یک نقره و دو برنز حاصل کوشش ورزشکاران ایران در روز سوم بازی های آسیایی 2018

ورزشکاران ایران در سومین روز از هجدهمین دور بازی های آسیایی پیروز به کسب یک طلا، یک نقره و دو برنز شدند.

گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، یک طلا، یک نقره و دو برنز حاصل کوشش ورزشکاران ایران در روز سوم بازی های آسیایی 2018

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور ارزان بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، ورزشکاران ایران در روز سوم بازی های آسیایی 2018 در رشته های مختلف با حریفان خود به رقابت پرداختند که حاصل کوشش آنها کسب یک طلا، یک نقره و دو برنز بود. در رقابت های امروز سعید رجبی در تکواندو به مدال طلا دست یافت، زهرا کیانی در ووشو نقره گرفت و محمدرضا گرایی و مهرداد مردانی در کشتی فرنگی به مدال برنز بسنده کردند.

نتایج کامل ورزشکاران ایران در روز سوم به توضیح زیر است:

تیراندازی:

مقدماتی و فینال تفنگ 50 متر سه وضعیت پوریا نوروزیان و مهیار صداقت تیراندازان ایران در این بخش بودند که نوروزیان با کسب رتبه دوازدهم از رسیدن به فینال بازماند و صداقت با کسب عنوان چهارمی به فینال این مسابقات رسید.

در فینال، مهیار صداقت با امتیاز 406 در رده ششم ایستاد و از کسب مدال بازماند.

تپانچه بادی 10 متر مردان ابراهیم برخورداری و جواد فروغی 2 نماینده ایران در بخش 10 متر تپانچه آقایان پیروز به کسب امتیازات لازم جهت حضور در فینال این مسابقات نشدند و از گردونه رقابت ها حذف شدند. فروغی در رقابت امروز بیست و یکم شد و برخورداری به رتبه ای بهتر از بیست و پنجم دست پیدا نکرد.

میکس تراپ مرحله مقدماتی مسابقات میکس تراپ برگزار گردید و تیم ایران متشکل از محمدحسین پرورش نیا و سپیده سیرانی در رده دهم نهاده شد و از راه یابی به فینال بازماند.

روئینگ:

روئینگ تک نفره سنگین وزن: مجتبی شجاعی با ثبت زمان 8:2.94 در ماده تک نفره سنگین وزن مردان سوم شد و به فینال نرسید. کره جنوبی و قزاقستان به عنوان نفرات اول و دوم این گروه راهی فینال شدند و نمایندگان ایران، عربستان و مالزی به کار خود در این ماده انتها دادند.

شانس مجدد روئینگ تک نفره زنان مهسا جاور: جاور با ثبت زمان 8:40.63 مجوز حضور در فینال رقابت ها را به دست آورد.

شانس مجدد روئینگ دونفره جفت پاروی مردان عادل حبیبیان و محسن شادی: تیم روئینگ سنگین وزن دونفره مردان کشورمان در مرحله رپه شارژ با ثبت زمان 7:12.40 در رده سوم ایستاد و از راهیابی به فینال بازماند.

تیم های ازبکستان و چین به عنوان تیم های اول و دوم راهی فینال شدند و ایران، چین تایپه و قزاقستان از صعود به فینال بازماندند.

تیراندازی با کمان:

مقدماتی ریکروی انفرادی زنان زهرا نعمتی: نعمتی در دور مقدماتی با کسب 622 امتیاز در رده سی و یکم ایستاد. نعمتی روز پنجشنبه به رقابت با حریفانش خواهد پرداخت.

مقدماتی ریکروی انفرادی مردان صادق اشرفی با 644 امتیاز در رده سی و چهارم ایستاد, امین پیرعلی با 634 امتیاز چهل و پنجم شد و میلاد وزیری با 616 امتیاز در رده پنجاه و هشتم نهاده شد. عرفان ارژنگی پور نیز با 611 امتیاز شصت و پنجم شد، با این نتایج، اشرفی و پیرعلی راهی مرحله بعدی شدند.

در ریکروی میکس، ایران با ترکیب زهرا نعمتی و صادق اشرفی به میدان رفت و در مرحله مقدماتی با 1266 امتیاز سیزدهم شد و به مرحله حذفی راه پیدا کرد.

در ریکروی تیمی، ایران با ترکیب عرفان ارژنگی پور، صادق اشرفی و امین پیرعلی رقابت کرد که در مرحله مقدماتی با 1894 امتیاز در رده دوازدهم نهاده شد.

کبدی:

تیم کبدی بانوان ایران در سومین دیدار خود به مصاف چین تایپه رفت و در انتها با نتیجه 22 بر 18 مغلوب حریف خود شد. بانوان کبدی ایران در دو بازی گذشته خود به فزونی دست یافته صعود خود را قطعی نموده بودند. طبق اعلام مسئولان فدراسیون کبدی، تیم ملی بانوان ایران به عنوان صدرنشین گروه B به مرحله نیمه نهایی صعود نموده است و پنجشنبه به مصاف تیم دوم گروه A یعنی تایلند می رود.

تیم کبدی مردان کشورمان در سومین دیدار خود به مصاف تیم مالزی رفت و در انتها پیروز شد با نتیجه 58 بر 24 به پیروزی برسد. ایران در دو بازی گذشته خود پیروز شده بود تیم های ژاپن و پاکستان را شکست بدهد. ملی پوشان کشورمان فردا دو بازی دیگر دارند و ساعت 14:30 به وقت محلی با نپال و 18:30 با اندونزی بازی می نمایند. البته ساعت مسابقات ممکن است کمی جابه جایی داشته باشد.

دوچرخه سواری:

کراس کانتری زنان:فرانک پرتوآذر ملی پوش دوچرخه سواری کشورمان به دلیل پارگی زنجیر دوچرخه اش 5 دقیقه از رقبا عقب افتاد و در نهایت به عنوان چهارمی این دوره از مسابقات دست یافت. روز گذشته نیز حسین زنجانیان به دلیل پارگی تایر دوچرخه بخت کسب مدال را از دست داده بود.

- کراس کانتری مردان: فراز شکری در فینال دوچرخه سواری کوهستان پس از دو رکابزن چینی و نماینده قزاقستان، با زمان 1:37:54 ساعت در رده چهارم ایستاد و پیروز به کسب مدال نشد.

در همین ماده محمد پورشریف با زمان 1:48:48 ساعت در رده پنجم نهاده شد.

شنا:

سینا غلامپور و بنیامین قره حسنلو دو شناگر جوان تیم ملی ایران در ماده 50 متر آزاد با حریفان قدرتمند آسیایی خود به رقابت پرداختند. قره حسنلو در این مسابقات زمان 23:11 را ثبت کرد تا یک صدم ثانیه رکورد ملی ایران را در این ماده ارتقا بدهد. قره حسنلو با این نتیجه در مجموع در رده 19 نهاده شد.

سینا غلامپور نیز با زمان 23:54 در رتبه 23 دور مقدماتی نهاده شد. در این ماده 51 شناگر به رقابت با یکدیگر پرداختند که تنها 8 نفر از آنان جواز حضور در فینال را یافتند. بهترین شناگر دور مقدماتی 50 متر هکسین از چین با زمان 22:21 بود.

تکواندو:

در دومین روز از رقابت های کیوروگی تکواندو، پریسا جوادی در وزن منهای 57 کیلوگرم در برابر مرجان تولبرنجنوا قزاقستانی در سه راند مسابقه با نتیجه 15 بر 10 مغلوب و از دور مسابقات حذف شد. وی در مسابقه نخست خود، ابتدا در راند اول 2 بر صفر بازنده شد و در همان ابتدای راند دوم 5 امتیاز از دست داد و در ادامه، راند دوم را 9 بر 4 عقب افتاد تا در راند سوم با توجه به اینکه چیزی برای از دست دادن نداشت با تمام وجود مبارزه و امتیازات عقب مانده را جبران کند. در انتها راند سوم پریسا جوادی نهایت کوششش را برای جبران امتیازات عقب افتاده کرد ولی در نهایت با نتیجه 15 بر10 مسابقه را واگذار کرد و از دور رقابت ها حذف شد. در این وزن 20 تکواندوکار حضور دارند تا یکی از شلوغ ترین اوزان تکواندو باشد.

سعید رجبیدر وزن 80+ کیلوگرم آقایاندر نخستین گام به مصاف نماینده کره جنوبی رفت و پس از تساوی 33 در سه راند قانونی مسابقه پیروز به فزونی در راند طلایی شد. رجبی پیش از این نیز یک بار دیگر در دیدار نهایی مسابقات دانشجویان دنیا از سد حریف خود گذشته بود.

رجبی در مرحله یک چهارم نهایی با فزونی 5 بر 4 برابر سون هون جی از چین مدال برنز خود را قطعی کرد. او در مرحله نیمه نهایی با زاپاروف از قزاقستان مبارزه کرد و با نتیجه 11 بر 7 پیروز شد و گام به فینال شد.وی در فینال مقابل دیمیتری شوکین از ازبکستان نهاده شد و پس از تساوی یک بر یک در سه راند قانونی، در راند طلایی با نتیجه 3 بر 2 پیروز شد و به مقام قهرمانی رسید. این چهارمین طلای کاروان ایران در بازی های آسیایی 2018 بود.

همچنین در وزن مثبت 67 کیلوگرم بانوان، زهرا پوراسماعیل در دور نخست به مصاف اسوت لانا از ازبکستان رفت و با شکست 6 بر 3 از دور مسابقات کنار رفت، در حالی که راند اول این دیدار با فزونی 2 بر صفر جوادی در جریان بود، حریف ازبکستانی در راند دوم امتیازات عقب افتاده را جبران کرد و در نهایت در راند سوم با کسب 4 امتیاز دیگر به فزونی دست یافت. زهرا پوراسماعیل نیز با این باخت از جدول 15نفره این رقابت ها کنار رفت.

کشتی فرنگی:

محمدرضا گرایی در وزن 67 کیلوگرم در دور نخست به مصاف فرنگی کاری از سوریه رفت و 11 بر 2 به پیروزی رسید. وی در دور بعدی با المورات تاسمورادوف از ازبکستان، دارنده مدال برنز در المپیک 2016 ریو روبه رو شد و این حریف قدرتمند را ضربه فنی کرد تا راهی نیمه نهایی گردد.

گرایی در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 10 بر صفر برابر کبیسبایف نماینده قزاقستان بازنده شد و شانس صعود به فینال را از دست داد و راهی دیدار رده بندی شد. گرایی در دیدار رده بندی مقابل نماینده چین تایپه در 56 ثانیه به فزونی 11 بر صفر دست یافت و مدال برنز را به خود اختصاص داد.

مهرداد مردانی در وزن 60 کیلوگرم در دور اول مقابل نماینده کره جنوبی که مدال برنز دنیا را نیز در کارنامه داشت، با نتیجه 7 بر 3 پیروز شد و گام به دور بعدی گذاشت. مردانی در مرحله یک چهارم نهایی مقابل شینوبو اوتا از ژاپن 9 بر صفر شکست خورد. وی در جدول شانس مجدد با حساب 9 بر صفر از سد سیدیک حسن نماینده اندونزی گذشت و راهی دیدار رده بندی شد. مردانی در دیدار رده بندی مقابل باخراموف از ازبکستان نهاده شد و 8 بر صفر به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.

ووشو:

در سومین روز از رقابت های ووشوی هجدهمین دوره بازی های آسیایی زهرا کیانی در بخش تالو (اجرای فرم) به مصاف حریفان رفت. وی که روز یکشنبه در فرم جین شو با امتیاز 9،70 در رتبه دوم ایستاده بود، امروز در چیانگ شو به اجرای فرم پرداخت و با عملکردی ایده آل به امتیاز 9،71 رسید. در نهایت کیانی در مجموع دو فرم جین شو و چیانگ شو با امتیاز 19،41 در رده دوم نهاده شد و مدال نقره هجدهمین دوره بازی های آسیایی را کسب کرد.

نماینده چین در مجموع با امتیاز 19،49 به مدال طلا رسید و تالوکار ویتنامی با 19،40 بر سکوی سوم ایستاد. کیانی به نخستین بانوی تالوکار ایران تبدیل شد که در بازی های آسیایی پیروز به کسب مدال می گردد و نام خود را در تاریخ ووشوی ایران ثبت کرد. وی در مسابقات دنیای بزرگسالان به 2 مدال نقره و برنز و در پیکارهای دنیای رده های سنی نیز به چندین مدال طلا، نقره و برنز رسیده و امروز توانست کلکسیون افتخارات خود را در اوج جوانی تکمیل کند.

الهه منصوریان در وزنه 52 کیلوگرم کهپیش از این برابر دوی سناتوهی نایب قهرمان دنیا از هند به پیروزی رسیده بود، امروز در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف تی تو تای از ویتنام رفت و در 2 راند متوالی این رقیب را شکست داد تا به نیمه نهایی راه یابد، بدین ترتیب منصوریان با صعود به نیمه نهایی، مدال برنز خود را قطعی کرد و عصر فردا برای رسیدن به فینال به مصاف دیوین والی می رود.

شهربانو منصوریان که با یک قرعه استراحت به یک چهارم نهایی راه یافته بود، به مصاف تی تای هانگ از ویتنام رفت و در همان راند نخست با ارائه فنون مختلف امتیازات متعددی به دست آورد و با ضربه فنی به پیروزی رسید. شهربانو با این پیروزی به نیمه نهایی رسید و مدال برنز را مسجل کرد تا عصر فردا در نیمه نهایی با سوچایا بوالونگا از تایلند مبارزه کند.

عرفان آهنگریان در وزن 60 کیلوگرم در مرحله یک چهارم نهایی با سونگ هیون جو از کره جنوبی مبارزه کرد و سه راند با نتیجه 2 بر یک پیروز شد تا ضمن صعود به مرحله نیمه نهایی، کسب مدال برنز را قطعی کند.

فرود ظفری در مرحله یک چهارم نهایی وزن 65 کیلوگرم ساندا، مقابل هوانگ وان کائو از ویتنام در دو راند پیاپی به پیروزی رسید و گام به نیمه نهایی گذاشت.

محسن محمدسیفی در مرحله یک چهارم نهایی وزن 70 کیلوگرم ساندا، مقابل نماینده لائوس نهاده شد و در حالی که 30 ثانیه از زمان مبارزه گذشته بود، ضربات محکمی را به حریف زد و او را به بیرون پرتاب کرد. این اتفاق موجب مصدومیت ووشوکار لائوسی شد و او نتوانست به مبارزه ادامه بدهد تا محمدسیفی به یک برد آسان دست یابد و ضمن صعود به نیمه نهایی، مدال برنز خود را مسجل کند.

قایقرانی:

کانو اسلالوم: محمدمهدی کنارنگ در کانوی مردان با رکورد 113.80 ثانیه در رده سیزدهم دور مقدماتی نهاده شد و به نیمه نهایی صعود کرد.

کانو اسلالوم: شقایق سیدیوسفی با رکورد 179.37 ثانیه در رده دهم دور مقدماتی نهاده شد و به نیمه نهایی صعود کرد.

کایاک اسلالوم: رکسانا رزاقیان در کایاک بانوان با رکورد 112.26 ثانیه در رده هفتم دور مقدماتی نهاده شد و به نیمه نهایی راه یافت.

کایاک اسلالوم: امیرمحمد فتاح پور در کایاک مردان با رکورد 91.26 ثانیه در رده هفتم دور مقدماتی نهاده شد و به نیمه نهایی صعود کرد.

سوارکاری: با انتها رقابت های انفرادی درساژ در پارک مرکزی اسب سواری جاکارتا، لیتا سهی نماینده کشورمان، پیروز شد با کسب عنوان نهم راهی فینال مسابقات گردد. در این رقابت، ورزشکاران مالزی، کره جنوبی و هنگ کنگ اول تا سوم شدند. سهی دیروز عنوان دوازدهم مسابقات را کسب نموده بود و امروز با کسب امتیاز 67.26، صعود خود به فینال را تثبیت کرد. رقابت فینال با حضور 15 سوارکار برتر، فردا برگزار خواهد شد.

والیبال ساحلی:

تیم والیبال ساحلی ب ایران با ترکیب بهمن سالمی و آرش وکیلی در دومین مسابقه خود پیروز به فزونی 2 بر صفر با نتایج 21 بر 11 و 21 بر 17 برابر تیم مالدیو شد. تیم ایران ب در این مسابقات با تایلند، مالدیو و قطر ب همگروه است و فردا با قطر ب دیدار خواهد نمود.

بسکتبال سه نفره:

تیم بسکتبال سه نفره بانوان ایران در نخستین دیدار خود بعدازظهر امروز در گروه سوم به مصاف تایلند رفت و با نتیجه 11 بر 7 شکست خورد. این نخستین حضور بسکتبال بانوان ایران در بازی های آسیایی پس از 40 سال است.

منبع: تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 8 آذر 1398 شناسه مطلب: 880

به "گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، یک طلا، یک نقره و دو برنز حاصل کوشش ورزشکاران ایران در روز سوم بازی های آسیایی 2018" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، یک طلا، یک نقره و دو برنز حاصل کوشش ورزشکاران ایران در روز سوم بازی های آسیایی 2018"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید