چین: طرفین صلح و ثبات منطقه را حفظ نمایند

به گزارش سبزوار امروز، وزارت امور خارجه چین در واکنش به هدف قرار دریافت نفتکش ایرانی سابیتی، از طرفین مرتبط خواست تا نسبت به حفظ صلح و ثبات در منطقه اقدام نمایند.

چین: طرفین صلح و ثبات منطقه را حفظ نمایند

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش سبزوار امروز، به نقل از رویترز، گنگ شوانگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز آدینه در واکنش به هدف قرار دریافت نفتکش ایرانی سابیتی از طرفین مربوطه خواست تا از طریق همکاری با یکدیگر صلح و ثبات را در منطقه حفظ نمایند.

به گزارش سبزوار امروز، یک فروند نفت کش ایرانی متعلق به شرکت ملی نفت کش صبح امروز در 60 مایلی بندر جده عربستان سعودی دچار انفجار در بخش بدنه شده است. بر اساس گزارش دریافت شده دو مخزن اصلی نفت در کشتی فوق آسیب دیده و نفت موجود در آن در حال خروج به دریای سرخ است.

کارشناسان فنی مستقر بر روی شناور در حال آنالیز علت انفجار هستند و احتمال می دهند این رخداد بر اثر انجام اقدام تروریستی باشد.

عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به هدف قرار دریافت نفت کش ایرانی سابیتی در دریای سرخ گفت: آنالیز های صورت گرفته توسط شرکت ملی نفتکش ایران نشان می دهد که کشتی ایرانی از مکانی نزدیک به کریدور عبوری این نفت کش از شرق دریای سرخ، دو بار و به فاصله حدود نیم ساعت مورد هدف قرار گرفته و آسیب دیده است.

وی با اشاره به تحت کنترل بودن شرایط نفت کش گفت: خوشبختانه خدمه نفت کش هیچگونه آسیبی ندیده اند و شناور در حالت پایدار قرار گرفته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: در چند ماه گذشته بعضی اقدامات تخریبی دیگر نیز علیه نفت کش های ایران در دریای سرخ صورت پذیرفته که آنالیز ها در مورد عوامل دخیل در این اقدامات در حال اجرا است.

وی با ابراز نگرانی در مورد آلودگی ایجاد شده در منطقه به دلیل نشت شدید نفت از مخازن آسیب دیده کشتی، خاطرنشان کرد: کلیه مسئولیت های ناشی از این اقدام از جمله آلودگی شدید زیست محیطی ایجاد شده در منطقه بر عهده عوامل این ماجرا جویی خطرناک است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در انتها تاکید نمود: آنالیز جزئیات و عوامل این اقدام خطرناک ادامه داشته و پس از حصول نتیجه اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 745

به "چین: طرفین صلح و ثبات منطقه را حفظ نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: طرفین صلح و ثبات منطقه را حفظ نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید