چه خطراتی افراد چاق را تهدید می نماید؟

به گزارش سبزوار امروز، افراد چاق در معرض خطرات بیشتری از لحاظ ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، سرطان سینه، فشار خون بالا و آسم هستند.

چه خطراتی افراد چاق را تهدید می نماید؟

چاقی بیماری نیست، با این حال افراد چاق در معرض خطرات بیشتری از لحاظ ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، سرطان سینه، فشار خون بالا و آسم و در صورت داشتن بعضی اشکالات متابولیکی، خطر مرگ زودرس هستند...

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر در حاشیه ایستگاه سلامت گفت: داشتن فعالیت بدنی مناسب باعث کاهش مسائل مرتبط با کمردرد و فشارخون بالا می گردد.

حسن فخرایی با اشاره به مزایای ورزش و تحرک عنوان نمود: فعالیت بدنی منظم، تغذیه مناسب و کنترل استرس، تأثیر زیادی در سلامتی فردی و اجتماعی افراد ایجاد می نماید.

وی توضیح داد: داشتن آمادگی جسمانی می تواند موجب ارتقای سلامت شده و همچنین به پیشگیری از بیماری ها یاری نماید.

خطر مرگ زودرس برای افراد چاق

کارشناس مسئول بیماری های غیر واگیر مرکز بهداشت شهرستان بوشهر نیز گفت: شیوع چاقی و اضافه وزن در جامعه امروزی به شکل پیش رونده ای رو به افزایش است.

فرزانه گشمردی اعلام کرد: چاقی به خودی خود یک بیماری نیست، بلکه یک شرایط کم تحرکی است که با مجموعه ای از عوارض همراه است.

وی اضافه کرد: افراد چاق در معرض خطرات بیشتری از لحاظ ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، سرطان سینه، فشار خون بالا و آسم هستند، اگرچه وقتی چاقی با عدم آمادگی قلبی و عروقی و اشکالات متابولیکی نظیر فشار خون و چربی خون بالا توأم می گردد احتمال خطر مرگ زودرس و کوتاه شدن زندگی نیز بالا می رود.

این کارشناس در مورد تأثیر ورزش در سلامت افراد عنوان نمود: داشتن آمادگی جسمانی مرتبط با سلامت به شما یاری می نماید که احساس خوبی داشته باشید و از زندگی بیشتر لذت ببرید، همچنین فردی که بدنی متناسب و ورزیده دارد کمتر به مسائل کمردرد، و یا فشارخون بالا دچار می گردد.

در هفته سلامت بانوان کارشناسان مرکز بهداشت شهرستان بوشهر با همکاری استانداری و سایر ارگان های دولتی با برپایی ایستگاه سلامت در پارک شغاب به سنجش سلامت فردی و خطر سنجی در افراد 30 تا 70 ساله پرداختند.

منبع: فرادید
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 977

به "چه خطراتی افراد چاق را تهدید می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه خطراتی افراد چاق را تهدید می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید