موجودات عجیبی که شب ها در هنگ کنگ پرسه می زنند!، عکس

به گزارش سبزوار امروز، افعی گودال سبز در اطراف یک لوله فاضلاب، سه زنبور روی یک تکه چمن و یک مارمولک در حال بالا رفتن از درخت در پس زمینه شهری شلوغ هستند. همه آنها بخشی از مجموعه گسترده لارنس هیلتون عکاس حیات وحش هنگ کنگ-بریتانیا هستند.

موجودات عجیبی که شب ها در هنگ کنگ پرسه می زنند!، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، علی رغم اینکه هنگ کنگ یکی از پرجمعیت ترین نقاط جهان است، اما خانه ای متنوع برای بیش از 1000 گونه جانوری است و یک سوم از کل گونه های پرندگان در چین را در خود جای داده است. بسیاری از این موجودات فقط در شب پدیدار می شوند، اما این مانع هیلتون 30 ساله نمی گردد که آنها را جستجو کند.

هیلتون که چندین بار در هفته به سافاری های شبانه می پردازد، می گوید ماموریت او ترویج حفاظت از محیط زیست به وسیله رویکرد هنری خود در عکاسی از طبیعت است.

او گفت: امیدوارم مردم عکس های من را فرصتی برای درک این موضوع بدانند که طبیعت آن قدر که ما تصور می کنیم ترسناک نیست. کلید این است که نشان دهیم حیوانات حق زندگی در اینجا را دارند. فقط به این علت که از آنها می ترسیم نباید حق حیات را از آن ها بگیریم.

خزندگان و دوزیستان و به ویژه مارها از جمله حیوانات مورد علاقه هیلتون هستند. با وجود اینکه مارها شکارچیان مهم و از شاخص های زیست محیطی هستند، او می گوید که بسیاری از مارها با آزار و اذیت روبرو هستند.

برای هیلتون، یافتن حیات وحش ساده ترین کار است، اما عکاسی از آنها صبر زیادی می خواهد. او می گوید: شما با موضوعی کار می کنید که نمی خواهد مزاحم داشته باشد، بنابراین مهم است که تا جایی که می توانیم به حیات وحش احترام بگذاریم. برترین کاری که می توانیم در صورت مستندسازی انجام دهیم این است که آنچه را که باید بگیریم و رها می کنیم.

هیلتون زمانی که اولین دوربین خود را در سن 17 سالگی گرفت، عکاسی از حیات وحش را آغاز کرد و از پرنده عجیب و غریبی که روی شاخه می رقصید و کفشدوزک بامزه ای که در آنجا روی شاخه ای بود عکاسی کرد.

از نظر حیات وحش شبانه، به غیر از حشرات تشنه به خون و بعضی سگ های وحشی، هنگ کنگ برای کاوش در تاریکی نسبتاً امن است. اما علیرغم اینکه خانه صدها گونه است، از دست دادن تنوع زیستی نیز در هنگ کنگ یک مشکل است.

نمونه ای از عکس های هیلتون در ادامه آورده شده است:

منبع: cnn

  • کشف کوهی بزرگ که در اعماق اقیانوس پنهان شده/ عکس

  • به جهان آمدن یکی از کمیاب ترین پستانداران جهان در اسارت/ عکس

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 آذر 1402 بروزرسانی: 7 آذر 1402 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2675

به "موجودات عجیبی که شب ها در هنگ کنگ پرسه می زنند!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موجودات عجیبی که شب ها در هنگ کنگ پرسه می زنند!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید