آشنایی با معبد سفید تایلند

به گزارش سبزوار امروز، معبد سفید یا  معبد وات رانگ کان (Wat Rong Khun)، یکی از شاهکارهای معماری است که در تور تایلند برای بازدید وجود دارد. این معبد یکی از بهترین جاذبه‌های تاریخی است که به شما توصیه می‌کنیم به بازدید آن بروید.

آشنایی با معبد سفید تایلند

کشور تایلند کشوری پر از معابد است که معبد رانگ کان یکی از زیباترین و مشهورترین شاهکارهای معماری کشور تایلند است . هر سرزمینی با توجه به موقعیت جغرافیایی خود و همچنین مذاهبی که در آن وجود دارد. معبد وات رانگ کان (Wat Rong Khun) که به معبد سفید شناخته شده است که در استان چیانگ رای (Chiang Rai) قرار گرفته است و بازدیدکنندگان بسیاری چه از خود تایلند و از کشورهای دیگر را به سمت خود جذب خواهد کرد که یکی از مهم‌ترین این2 جاذبه‌های گردشگری این استان به شمار می‌رود. تور تایلند فرصتی مناسب برای بازدید از جاذبه‌های متنوع است.

رنگ سفید این معبد وات رانگ کان نشانی از پاکی و خلوص می‌باشد و شیشه‌های بکار رفته در این بنا اثری از خرد بودا و تعالیم بودایی است، این معبد منحصر به فرد و خاص است. زمانی که نور خورشید به این معبد بتابد زیبایی و شکوه آن چند برابر  خواهد شد.برابر خواهد شد. در سال 2014 زلزله‌ای منجر به خسارت زیادی در این معبد شد که پس از آن تیم مهندسی، Chalermchai Kositpipat اعلام کرد که دو سال طول می‌کشد تا این جاذبه مهم تور تایلند به روز اول خود بازگردد.

برای دسترسی به Ubosot ساختمان اصلی معبد باید از یک پل که دریاچه‌ کوچکی در زیر آن قرار گرفته بگذرید. در دریاچه این /ل چندین دست که به سمت بالا اشاره دارند قرار گرفته است که این دست‌ها نشانی از میل و آرزوها هستند و این منطقه نمادی از رنج و جهنم می‌باشد. گذر از این پل و رسیدن به Ubosot نشان‌دهنده عبور از چرخه مرگ و تولدی دوباره به دور از رنج و غم است.

مهمترین ساختمان وات رانگ کان، ubosot است که ساختمانی سفید به همراه قطعات شیشه‌ای می‌باشد که با بازتاب نور خورشید، شکوه و جلال آن را دو برابر می‌کند.

انتشار: 5 خرداد 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 365

به "آشنایی با معبد سفید تایلند" امتیاز دهید

1 کاربر به "آشنایی با معبد سفید تایلند" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با معبد سفید تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید