لودریان خواهان آزادی زندانی متهم به جاسوسی در ایران شد

به گزارش سبزوار امروز به نقل از رویترز، ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه، امروز آدینه با صدور بیانیه ای خواسته خود از تهران برای آزادی فریبا عادلخواه که یک شهروند دو تابعیتی فرانسوی -ایرانی است و به اتهام کوشش علیه امنیت ملی در ایران زندانی شده است را تکرار کرد.

لودریان خواهان آزادی زندانی متهم به جاسوسی در ایران شد

لودریان در بیانیه خود آورده است: امروز من یکبار دیگر به صورت رسمی از طرف فرانسه می خواهم که ایران خانم عادلخواه را آزاد کند. ادامه این شرایط تأثیری منفی بر روابط دو جانبه فرانسه و ایران داشته و فقط منجر به کاهش اعتماد میان دو کشور می گردد.

در تاریخ ششم خرداد نیز وزیر خارجه فرانسه با بیان اینکه زندانی شدن فریبا عادلخواه جنبه های سیاسی داشته، عنوان نموده بود که با انجام این کار رابطه فرانسه با ایران دشوارتر شده است.

لودریان در ادامه مدعی شده بود: زندانی شدن عادلخواه هیچ پایه و اساس جدی نداشته و با انگیزه های سیاسی انجام شد. بر همین اساس ما قویاً از مقامات ایرانی می خواهیم که بدون درنگ فریبا عادلخواه را آزاد نمایند. این تصمیم، روابط ما با مقامات ایرانی را خیلی سخت تر نموده است.

فریبا عادلخواه، پژوهشگر مؤسسه مطالعات سیاسی پاریس (سیانس پو)، در یکی از سفرهای خود به ایران به اتهام جاسوسی بازداشت و بعد از محاکمه به شش سال زندان محکوم شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1429

به "لودریان خواهان آزادی زندانی متهم به جاسوسی در ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لودریان خواهان آزادی زندانی متهم به جاسوسی در ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید