فرهنگ اطاعت ازمربی ایرانی کمرنگ است، ست کوویچ بازیکنان راکتک می زد

به گزارش سبزوار امروز، پس از تعویق المپیک 2020 توکیو، فدراسیون والیبال قراردادش با ایگور کولاکوویچ را فسخ کرد و به دنبال جذب مربی برای هدایت تیم ملی است.

فرهنگ اطاعت ازمربی ایرانی کمرنگ است، ست کوویچ بازیکنان راکتک می زد

محمدرضا دامغانی در گفت وگو با سبزوار امروز درباره فسخ قرارداد کولاکوویچ و انتخاب جایگزین برای او گفت: اگر داورزنی به وزارت ورزش نمی رفت و در فدراسیون والیبال می ماند، کولاکوویچ خیلی زودتر از گردونه والیبال ایران جدا می شد. جامعه والیبال پس از رفتن ولاسکو، هر مربی را نمی پذیرد. ولاسکو شاخصی برای انتخاب مربی تیم ملی شده است و همه گزینه مد نظر را با او می سنجند.

کارشناس والیبال ادامه داد: فدراسیون باید به دنبال گزینه ای باشد که هم تجربه حضور در المپیک را داشته و هم خیلی بهتر از کولاکوویچ باشد. کولاکوویچ زحمات زیادی برای تیم ملی کشید اما داشته ها و دانستنی های او به اتمام رسیده بود و به اذعان برخی از ملی پوشان، رضایت فنی از او نداشتند. بارها از ملی پوشان شنیده بودم که کولاکوویچ شخصیت بالایی دارد اما دانش فنی او به اندازه مربیان روز دنیا نبوده است.

وی در ادامه درباره گزینه های مد نظر فدراسیون گفت: با توجه به اینکه المپیک در پیش است، باید بهترین گزینه انتخاب شود. والیبال و بازیکنان اعتقادی به مربی داخلی ندارند. شاید بار فنی و دانش مربیان ایرانی بالا و به روز باشد اما متأسفانه فرهنگی که از مربی ایرانی اطاعت شود، کمرنگ است. گزینه خارجی ترجیحاً بهتر است البته مربی خارجی که به علم روز والیبال آگاه و با تیم های بزرگ دنیا کار کرده باشد و سابقه حضور در المپیک را نیز داشته باشد. همچنین باید دید آیا گزینه های مد نظر فدراسیون تمایلی به همکاری با ایران دارند یا خیر؟ با توجه به زمان باقی مانده تا المپیک 2020 توکیو، می توانیم مربی خوبی را جذب کنیم.

دامغانی در پاسخ به این سوال که نظر شما درباره حواشی پیش آمده بین داورزنی و وکیلی چیست؟ اضافه نمود: تا چیزی که خودم به چشم ندیده باشم، نمی توانم درباره آن توضیحی بدهم. در مقطعی که من با وکیلی و ست کوویچ کار می کردم، متأسفانه ست کوویچ در مقطعی بازیکنان را کتک می زد اما هیچ گاه ندیدم وکیلی چنین کاری را انجام دهد. حتی اگر چنین اتفاقی نیز رخ می داد، نباید این گونه در رسانه پررنگ می شد چرا که وکیلی برای والیبال زحمات بسیاری کشیده و حتی مربی اخلاق سال نیز شده است.

کارشناس والیبال اعلام نمود: از سوی دیگر، داورزنی مدیر باهوش و سرد و گرم ورزش را چشیده است. فکر نمی کنم او بر اساس شنیده ها، حرفی زده باشد. احتمال دارد مشاوران به او اشتباه گفته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1290

به "فرهنگ اطاعت ازمربی ایرانی کمرنگ است، ست کوویچ بازیکنان راکتک می زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهنگ اطاعت ازمربی ایرانی کمرنگ است، ست کوویچ بازیکنان راکتک می زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید