فرمولاسیون نانویی رهایش دارو در چشم ارائه شد

به گزارش سبزوار امروز، فرمولاسیون نانویی ارائه شده که امکان رهایش دارو در قرنیه و بخش های دیگر چشم را فراهم می کند، این فناوری به صورت پتنتی در بریتانیا به ثبت رسیده است.

فرمولاسیون نانویی رهایش دارو در چشم ارائه شد

به گزارش گروه فناوری سبزوار امروز، شرکت دارویی تالک (TALLC) پیروز به ثبت پتنت فناوری رهایش دارو موسوم به SmartCelle شد، دارویی که با استفاده از فناوری نانو توسعه یافته و برای درمان بیماری های چشم استفاده می شود.

این شرکت دارویی از ترکیبات مولکولی جدیدی برای معالجه التهاب های حاد و مزمن چشم استفاده می کند. تالک به تازگی اعلام کرده است که دفتر مالکیت های فکری بریتانیا (IPO) پتنت جدید این شرکت را به شماره GB 2561009 به ثبت رسانده است.

این پتنت با عنوان بلوک کوپولیمر های غیریونی و ترکیبات دارویی به ثبت رسیده است. این اولین پتنت از فناوری مایسل SmartCelle است که به ثبت می رسد، پتنتی که در آن از فناوری نانو استفاده شده است. GB 2561009 حاوی اطلاعات مربوط به ترکیبات شیمیایی پلیمر های SmartCelle است که روش ساخت این مواد و توانایی آن ها در تشکیل مایسل های پویای حاوی دارو با ابعاد 20 تا 30 نانومتر در این پتنت ذکر شده است. فرمولاسیون SmartCelle حاوی چندین داروی ضدالتهاب است.

دیمون اسمیت، مدیرعامل شرکت تالک می گوید: این اولین پتنت مربوط به فناوری SmartCelle است که ثبت آن موجب افزایش تعداد پتنت های ما شده و ما انتظار داریم که به زودی در آمریکا شمالی نیز به ثبت برسد. SmartCelle یک فناوری ویژه برای رهایش مولکول هایی است که نامحلول هستند و باید به قرنیه برسند. در واقع این فناوری برای رهایش دارو های حاوی مواد غیرقابل انحلال به داخل قرنیه ساخته شده است و امکان دسترسی به پشت چشم را فراهم می کند.

اسمیت می افزاید: التهاب مزمن، ریشه بسیاری از شرایط دردناک و تهدید کننده بینایی است که امروزه چشم پزشکان با آن به صورت فزآینده ای روبرو هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1496

به "فرمولاسیون نانویی رهایش دارو در چشم ارائه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمولاسیون نانویی رهایش دارو در چشم ارائه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید