دلایل انتخاب امن ترین شهرهای دنیا

به گزارش سبزوار امروز، جهان در حال هرچه بیشتر شهری شدن است و در حال حاضر 55 درصد از جمعیت جهان در شهرها زندگی می نمایند و سازمان ملل متحد برای افزایش این میزان به 68 درصد تا سال 2050 میلادی برنامه ریزی نموده است.

دلایل انتخاب امن ترین شهرهای دنیا

از تور استانبول دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

با توجه به این که جمعیت جهان هم چنان در مناطق شهری متمرکز بوده و پرتراکم ترین شهرهای جهان به رشد خود ادامه می دهند، بسیاری از شهرها با افزایش معضلات امنیتی روبرو هستند.

برای مشخص علت انتخاب امن ترین شهرهای جهان، سایت 24/7Wall St اطلاعاتی را از فهرست شهرهای امن سال 2017 میلادی که آخرین گزارش از واحد اطلاعات مجله اکونومیست با در نظر دریافت شاخص های مختلف در 60 شهر جهان محسوب می گردد، مورد آنالیز قرار داده که نتایج این آنالیز در ذیل آمده است:

1) توکیو، ژاپن

برای دومین سال متوالی، توکیو در صدر فهرست امن ترین شهرهای جهان قرار گرفته است. به گفته مجله اکونومیست، تهدید پایین جرم و جنایت در توکیو ممکن است پیامد تأکید فرهنگ ژاپن بر صداقت و همدلی باشد. اوایل امسال میلادی (2019) اداره پلیس این شهر بیان کرد شهروندان توکیو در سال 2018 میلادی با برگرداندن مبلغ 3.7 میلیارد ین (33.7 میلیون دلار) که معادل نزدیک به نیمی از کل نقدینگی است که در این سال گزارش مفقودی آن به دست آمده بود، رکوردی جدید به ثبت رساندند.

2) سنگاپور، سنگاپور

سنگاپور از لحاظ امنیت شخصی و زیرساخت ها امن ترین شهر جهان و به طور کلی دومین شهر امن جهان عنوان شده است. به گفته دولت سنگاپور، شبکه PolCam، شبکه ای متشکل از حدود 65 هزار دوربین پلیس در سراسر شهر به حل بیش از 2300 پرونده و برطرف میزان قابل ملاحظه ای از جرایم از سال 2012 میلادی یاری نموده است.

3) اوساکا، ژاپن

در حالی که رابطه بین درآمد، سلامت و جرایم خشونت آمیز پیچیده است، شهرهای ثروتمندتر به طور معمول از سلامت بیشتری برخوردار بوده و میزان جرایم کمتری دارند. اوساکا که از آن به عنوان دهمین شهر ثروتمند جهان یاد می گردد، به عنوان بهترین شهر در جهان برای امنیت سلامت و سومین شهر برای امنیت شخصی انتخاب شده است.

4) تورنتو، کانادا

تورنتو به دلیل امنیت بالای دیجیتال و کوشش های خود در راستای ایمنی بالای شخصی در رتبه بالایی از شهرهای امن جهان قرار گرفته است. با پیش بینی احتیاج روزافزون به امنیت سایبری ، سرویس پلیس تورنتو طی عملیاتی کارگروهی به پلیس جرایم سایبری اختصاص داده است که این امر منجر به توسعه بخش رسیدگی به جرایم سایبری شده است. بیش از نیمی از کل شرکت های امنیت سایبری در کانادا مستقر در منطقه تورنتوی بزرگ است.

5) ملبورن، استرالیا

ملبورن نیز مانند دیگر شهرهای منطقه آسیا و اقیانوسیه رتبه بالایی در عرصه امنیت سلامت به خود اختصاص داده است. میانگین امید به زندگی در کلان شهر ملبورن 84 سال است که از دیگر شهرها در استرالیا بیشتر بوده و هم چنین بیش از 11 سال از میانگین امید به زندگی در سراسر جهان طولانی تر است.

6) آمستردام، هلند

آمستردام در کنار این که یکی از سالم ترین و تمیزترین شهرهای جهان است، بالاترین میزان امنیت دیجیتال جهان را نیز به خود اختصاص داده است. در ژانویه سال 2019 میلادی بندر آمستردام یک برنامه امنیت سایبری را اجرا کرد که شبکه ای برای یاری به تشخیص و کاهش اثرات حملات سایبری در سرتاسر ناحیه کانال دریای شمال محسوب می گردد.

7) سیدنی، استرالیا

اصلی ترین عامل برای امنیت سیدنی، بزرگ ترین شهر استرالیا امنیت بالای سلامت آن است. امید به زندگی در سیدنی 83.8 سال است که بیش از 11 سال بیشتر از میانگین امید به زندگی در جهان است.

8) استکهلم، سوئد

استکهلم یکی از امن ترین شهرهای جهان برای پیاده روی محسوب می گردد و از نظر امنیت زیرساختی، شخصی و سلامتی در رتبه بالایی قرار گرفته است. در سال 2017 میلادی به ازای هر 10 هزار نفر ساکن در این شهر تنها چهار مورد تلفات ناشی از وسایل نقلیه موتوردار به ثبت رسیده است که تقریبا کمترین میزان به ثبت رسیده در میان تمامی پایتخت های اروپایی محسوب می گردد.

9) هنگ کنگ، چین

در حالی که رابطه میان درآمد و میزان جرایم بسیار پیچیده است اما شهرهای ثروتمندتر اغلب میزان جرایم کمتری دارند. هنگ کنگ، ثروتمندترین شهر جهان برای 12 سال متوالی از کاهش میزان جرایم خود خبر داده است. این شهر اخیرا رتبه هفتم جهان را از نظر امنیت شخصی به دست آورده بود.

10) زوریخ، سوئیس

یکی از امن ترین شهرها برای پیاده روی زوریخ است به طوری که 44 درصد از سفرهای درون شهری در زوریخ به صورت پیاده روی یا با دوچرخه صورت می گیرد. این شهر از لحاظ سلامتی در صندلی امن ترین شهر جهان قرار گرفته است. در سال 2016 میلادی به ازای هر 10 هزار نفر ساکن در این شهر تنها هفت مورد تلفات ناشی از وسایل نقلیه موتوردار به ثبت رسیده است که یکی از کمترین آمارهای به ثبت رسیده در شهرهای بزرگ اروپا به شمار می رود.

هم چنین رتبه های بعدی شهرهای امن جهان به ترتیب به شهرهای فرانکفورت آلمان، مادرید اسپانیا، بارسلونای اسپانیا، سئول کره جنوبی، سان فرانسیسکوی ایالات متحده آمریکا، ولینگتون نیوزیلند، بروکسل بلژیک، لس آنجلس ایالات متحده آمریکا، شیکاگوی ایالات متحده آمریکا، لندن انگلیس، نیویورک ایالات متحده آمریکا، تایپه تایوان، واشینگتن دی.سی ایالات متحده آمریکا، پاریس فرانسه و میلان ایتالیا تعلق گرفته است.

منبع: انتخاب
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1018

به "دلایل انتخاب امن ترین شهرهای دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل انتخاب امن ترین شهرهای دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید