شیوه درمانی جدید بیش فعالی

به گزارش سبزوار امروز، محققان کانادایی چارچوب جدیدی را برای فهم نحوه جریان افکار انسان، حتی در حالت استراحت، گسترش داده اند و بدین ترتیب می توانند به افراد مبتلا به بیماری روانی نظیر اختلال بیش فعالی یاری نمایند.

شیوه درمانی جدید بیش فعالی

کالینا کریستف، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا، در این مورد می گوید: ذهن سرگردان تغییری عجیب و غریب در ذهن نیست. بلکه حالتی است که ذهن به هنگام ورود به یک وضعیت خودانگیخته به آن دچار می گردد. بدون این حالت خودانگیخته، نمی توانیم کارهایی مثل رویاپردازی یا تفکر خلاقانه را انجام دهیم.

در این مطالعه پیشنهاد می گردد که جریان افکار، تعاملی بین شبکه های مختلف مغز و جریان آزاد ذهن در حالت پیش فرض، یعنی ذهن سرگردان، است.

اما این دو محدودیت، یکی خودبخودی و دیگری اجباری، می تواند موجب کوتاه شدن این حرکت همزمان افکار گردد.

به گفته محققان فرایند تفکر خودانگیخته، از جمله سرگردانی ذهن، و همچنین تفکر خلاقانه و رویاپردازی، زمانی بروز می نماید که افکار نسبتا عاری از این محدودیت های عمدی و خودبخودی باشند.

کریستف در ادامه می گوید: فهم این موضوع که چه چیزی موجب آزادشدن افکار و چه چیزی موجب محدودشدن آنها می گردد بسیار مهم است چراکه می تواند به ما در فهم نحوه جریان افکار در فکر افراد مبتلا به بیماری ذهنی یاری کند.

به گفته وی، ذهن همه دارای فراز و نشیب عادی افکار است، اما چارچوب ما در خصوص اختلالاتی نظیر بیش فعالی، افسردگی و اضطراب به عنوان گسترش تنوع عادی در تفکر است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 883

به "شیوه درمانی جدید بیش فعالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوه درمانی جدید بیش فعالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید