شهلا ریاحی به خانه ابدی بدرقه شد

به گزارش سبزوار امروز، مراسم تشییع پیکر زنده یاد شهلا ریاحی از تالار وحدت تهران به سوی خانه ابدی در بهشت زهرا (س) برگزار گردید.

شهلا ریاحی به خانه ابدی بدرقه شد

جهت دریافت خدمات قیمت بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، مراسم تشییع پیکر زنده یاد شهلا ریاحی با حضور هنرمندان سینما و تئاتر صبح امروز یکشنبه 15 دی در تالار وحدت برگزار گردید.

اجرای این مراسم بر عهده کامران ملکی بود که وی در ابتدای این مراسم گفت: سینما و تئاتر ایران پس از گذشت یک سده، زنده، پرافتخار و ویترین هنری کشور است چون بنیانگذاران دلسوز و تأثیرگذاری داشته که با خلوص فعالیت نموده اند.

وی ادامه داد: شهلا ریاحی خاطرات شیرینی برای ما به جا گذاشت اما شیرینی و اثرات ماندگار او در میان ماست. تا سینما و تئاتر ایران نفس می کشد، خانم شهلا ریاحی زنده است.

سپس فاطمه معتمدآریا رئیس انجمن بازیگران خانه سینما گفت: خانم شهلا ریاحی زنی توانا و پشتوانه بازیگری در سینمای ایران بود.

در ادامه پوری بنایی از بازیگران سینما به ذکر خاطراتی از زنده یاد ریاحی پرداخت و گفت: از مردم که حامی هنرمندان هستند تشکر می کنم. در فیلم خشم کولی با ایشان همکاری داشتم و ایشان به عنوان اولین کارگردان زن سینمای ایران و تئاتر و سینمای ایران بسیار تأثیرگذار بود.

کامران قدکچیان نیز در این بخش از مراسم به ایراد سخنانی پرداخت و گفت: شهلا ریاحی طی 70 سال محرم خانواده ما شده بود. آدم ها یک شکل به دنیا می آیند اما شکل رفتن شان متفاوت است. ایشان در خیلی شرایط اولین بودند، اولین بانو که روی صحنه رفت، اولین بانو که وارد سینما شد و خانواده ای بسیار فرهیخته داشت. رزومه و کارنامه بسیار درخشانی داشت و پیکر ایشان را به امانت به خاک می سپاریم و خودش را در خانواده نزد خود نگه می داریم.

محمد متوسلانی تهیه نماینده و کارگردان سینما نیز در این مراسم توضیح داد: متأسفم برای خانم شهلا ریاحی مراسم مختصری برگزار می کنیم؛ کسی که اولین و الگوی ما در سینما و تئاتر بود باید مورد توجه بیشتری قرار می گرفت. رسانه های ما حق مطلب را ادا نکردند و امیدوارم روزی این خط کشی ها از بین بروند و به کارنامه و تأثیرگذاری افراد توجه گردد.

وی تأکید کرد: زندگی شهلا ریاحی می تواند الگوی کسانی باشد که دوست دارند در این عرصه فعالیت نمایند. امیدوارم اجر کسانی که برای سینما و تئاتر ایران زحمت کشیدند، ضایع نگردد.

ایرج راد رئیس شورای عالی خانه هنرمندان نیز در اسن مراسم گفت: ریاحی سال های سال برای هنر این کشور زحمت کشید و حق بزرگی به گردن فعالان هنرهای نمایشی دارد زیرا توانمند و تأثیرگذار بود و نامش ماندگار خواهد بود.

وی تأکید کرد: جوانان باید قدردان شهلا ریاحی باشند زیرا راه فعالیت در عرصه هنرهای نمایشی ایران را در زمان و شرایط سخت باز کرد و آن را حفظ کرد.

حمید قدکچیان نیز در بخش دیگری از مراسم پشت میکروفن رفت و گفت: مردم با صدای ما می خوابیدند و بیدار می شدند؛ این جمله ای بود که ایشان می گفتند زیرا رادیو قبل از سینما و تئاتر با مردم مأنوس بود.

خانواده زنده یاد شهلا ریاحی صحبت کردند و از والایی و زیبایی روح این هنرمند فقید گفتند.

منوچهر ریاحی فرزند شهلا ریاحی توضیح داد: می خواستم از بسیاری سازمان ها گله کنم ولی خواستم راه مادر را که هیچ وقت از کسی گله نمی کرد ادامه دهم و گله نمی کنم ولی از صداوسیما گله می کنم که سری به مادر که آنقدر برایشان عزیز بود، نزد.

وی ادامه داد: خیلی ها به من گله کردند که چرا مادر را در سرای سالمندان نگهداری کردم، ولی آنجا خیلی بیشتر از ما رسیدگی کردند.

در بخش سرانجامی مراسم هم منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما به ایراد سخنانی پرداخت و گفت: منوچهر ریاحی برای مادر خود زحمات زیادی کشید. امروز نه شروع و نه انجام دنیا است، امروز هم روزی است که خانم ریاحی را به سوی خانه ابدی بدرقه می کنیم؛ خانم ریاحی به عنوان باز نماینده جهت برای بسیاری از بانوان فعال در سینما و تئاتر ایران، کوشش کرد.

در سرانجام نیز پیکر زنده یاد شهلا ریاحی به سوی خانه ابدی بدرقه شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1071

به "شهلا ریاحی به خانه ابدی بدرقه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهلا ریاحی به خانه ابدی بدرقه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید