شرط جدید فروش واکسن آنفولانزا در داروخانه ها

به گزارش سبزوار امروز، مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به جزییات نحوه توزیع و عرضه واکسن آنفلوآنزا در امسال گفت: هر فرد با مراجعه به داروخانه و با ارائه کارت ملی و ثبت کد ملی می تواند واکسن آنفلوآنزا را تهیه کند.

شرط جدید فروش واکسن آنفولانزا در داروخانه ها

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، حیدر محمدی درباره شرایط توزیع واکسن آنفلوآنزا، گفت: تا قبل از سرانجام شهریور ماه توزیع واکسن آنفلوآنزا را انجام می دهیم. کوشش مان این است که تا سرانجام شهریور ماه بخش اعظمی از واکسن ها را وارد کنیم و توزیع آن ها را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه بخشی از واکسن های آنفلوآنزا به کشور وارد شدند، اضافه کرد: قصد داریم تا میزان واکسن هایی که به کشور وارد می شوند، بیشتر گردد تا توزیع آن ها را انجام دهیم.

واردات واکسن آنفلوآنزا بیشتر از کشور های فرانسه، هلند، روسیه و... است.

محمدی تاکید نمود: تزریق واکسن آنفلوآنزا برای گروه های پرخطر توصیه می گردد و اصلا توصیه نمی کنیم که سایر مردم آن را تزریق نمایند. زیرا به دردشان نمی خورد، بلکه تزریق آن برای گروه های پرخطر جهت پیشگیری از ابتلای آن ها به آنفلوآنزا است. برای سایر مردم صرفا نوعی هزینه اضافه است.

وی با بیان اینکه هنوز قیمت تمام شده آن برای مردم تعیین نیست، درباره نحوه عرضه واکسن آنفلوآنزا به مردم، گفت: توزیع و عرضه واکسن آنفلوآنزا مانند هر سال نیست و در عین حال اینطور هم نخواهد بود که مردم برای تهیه آن احتیاج به نام نویسی داشته باشند. بلکه هر فرد به داروخانه مراجعه می نماید و با ارائه کارت ملی و ثبت کد ملی می تواند واکسن را تهیه کند. علت این اقدام نیز آن است که هر فرد بتواند یک واکسن تهیه کند و در نتیجه هر فرد نمی تواند بیش از یک واکسن خریداری نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1570

به "شرط جدید فروش واکسن آنفولانزا در داروخانه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط جدید فروش واکسن آنفولانزا در داروخانه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید