زمان واریز یارانه تیر 98 - یارانه تیر ماه کی واریز می گردد؟

به گزارش سبزوار امروز، خبرنگاران | سرویس عمومی - یارانه تیر ماه همچون ماه های گذشته برای هر فرد مبلغ 45 هزار و 500 تومان است و آن طور که از خبرها برمی آید هیچ تصمیم جدید در خصوص افزایش مقدار یارانه نقدی از سوی مجلس و یا دولت گرفته نشده است.

زمان واریز یارانه تیر 98 - یارانه تیر ماه کی واریز می گردد؟

تاریخ برداشت یارانه نقدی تیر 98

صدو یکمین مرحله یارانه نقدی ساعت 24 روز چهارشنبه 26 تیر ماه 98 به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت خواهد شد. گفتنی است که مبلغ یارانه دریافتی هر یک از مشمولان دریافت یارانه نقدی همانند ماه های گذشته 45 هزار و 500 تومان است.

پرداخت یارانه تیر 98

مبلغ یارانه این ماه نیز همانند ماه ها و سال های گذشته به ازاء هر نفر 455،000 ریال خواهد بود که به محض واریز قابل برداشت می باشد و تا به حال هیچ خبر موثقی در خصوص افزایش مبلغ یارانه اعلام نشده است.

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی سال گذشته با بیان اینکه میزان یارانه نقدی از زمان اجرای این قانون افزایش نیافته است، گفت: قطعا کنندگان پیشنهاد طرح افزایش میزان یارانه نقدی در بودجه سال 98 را مطرح می کنند.

قطع یارانه را چطور پیگیری کنیم؟

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه ای اظهار داشت: درباره قطع یارانه افراد غیر نیازمند به اطلاع می رساند، بدلیل اینکه بعضی از شهروندان پیروز به ارسال درخواست آنالیز علت قطع یارانه در سایت یارانه 11 نشده اند، به منظور ایجاد فرصت برای این دسته از هموطنان اعلام می گردد، هموطنانی که یارانه آنها قطع شده است تا مدت 2 ماه پس از قطع یارانه می توانند به سایت www.yaraneh10.ir مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند.

بیشتر بدانید: آیا پیامک قطع یارانه نقدی حقیقت دارد؟ + جزئیات

چه کسانی از لیست یارانه حذف می شوند؟

این در حالی است که طی حدود هشت سال هر مشمولی که بدون تغییر در صف دریافت یارانه نقدی بوده است تا به امروز رقمی بالغ بر 4 میلیون و 413 هزار و 500 تومان یارانه دریافت نموده است.

همچنین موضوع حذف یارانه دهک های پر درآمد جامعه با توجه به کسری بودجه بخش هدفمندی یارانه ها در سال های اخیر چندین بار از سوی دولت مطرح شده، ولی به علت نبود بانک اطلاعاتی کامل برای شناسایی افراد با درآمد بالا دولت و مجلس نتوانسته اند اقدام موثری در این زمینه انجام دهند و در هر نوبت این امر به تعویق افتاده است، ولی در خاتمه سال گذشته مجلس خبر از حذف یارانه افراد با درآمد بیش از 5 میلیون تومان درماه داده است و تعیین نیز مطرح شدن این موضوع با وجود نبود اطلاعات دقیق از حساب افراد قرار است چگونه انجام گردد.

در این رابطه رحیم زارع کننده مجلس شورای اسلامی درباره حذف 3 دهک یارانه بگیر در سال 1398، گفت: 3 دهک بالای جامعه با توجه به حساب بانکی و اموالی که به نامشان ثبت شده است شناسایی می شوند.

وی در ادامه اضافه کرد: افرادی که حقوق بالای 5 میلیونی می گیرند و هنوز یارانه دریافت می کنند، افرادی که فوت شده اند و هنوز یارانه دریافت می کنند جز 3 دهک خواهند بود که حذف یارانه آن ها در حمایت از اشتغال و فراوری و حمایت از خرید تضمینی گندم و بهداشت و سلامت هزینه خواهد بود.

بر اساس این گزارش، باید منتظر بود و دید حذف دهک های بالای جامعه در سال جدید چه زمانی اجرایی می گردد و با توجه به ویژگی های مطرح شده برای خارج کرن افراد از لیست هدفمندی یارانه ها چه تعداد از میزان یارانه بگیران کاسته و چه مبلغی به سبد اشتغال و فراوری و حمایت از خرید تضمینی گندم و بهداشت و سلامت اضافه کرده خواهد شد.

بیشتر بدانید: مراحل و شرایط جدا کردن یارانه بعد از ازدواج

مراقب سامانه جعلی ثبت یارانه باشید

سازمان هدفمند سازی یارانه ها در اطلاعیه ای اظهار داشت: سامانه ثبت نام و اعلام نیازمندی یارانه نقدی به نشانی yaraneh.com جعلی می باشد و هیچ گونه ارتباطی با سازمان هدفمندی یارانه ها ندارد.

این سامانه با دریافت اطلاعات هویتی شهروندان همچون کد ملی سرپرست خانوار، تعداد اعضای خانوار، میزان درآمد و همچنین اطلاعات کارت بانکی که شامل شماره کارت، شماره حساب، رمز دوم، تاریخ انتقضا کارت و کد اعتبارسنجی، پیامکی را از شماره 5000145 ارسال می نماید. در اطلاعیه سازمان هدفمندسازی یارانه ها ضمن جعلی خواندن این سامانه، بر عدم ارتباط این سامانه با سازمان تاکید شده است و به شهروندان توصیه شده است از هر گونه مراجعه به این سامانه و ثبت اطلاعات خانوار خودداری گردد.

منبع: setare.com
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1978

به "زمان واریز یارانه تیر 98 - یارانه تیر ماه کی واریز می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان واریز یارانه تیر 98 - یارانه تیر ماه کی واریز می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید