رییس انجمن نابینایان: انتظار نتایج درخشان از شطرنج داریم

به گزارش سبزوار امروز، رییس انجمن نابینایان و کم بینایان کشور با اشاره به شرایط مناسب شطرنج بازان نابینای کشور در جاکارتا گفت: در صورت استمرار نتایج دور اول و دوم در دورهای بعد، شانس مدال ایران بالا خواهد بود.

رییس انجمن نابینایان: انتظار نتایج درخشان از شطرنج داریم

از وبلاگ پیوند دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش خبرنگار اعزامی سبزوار امروز به جاکارتا، علی اکبر هدهدی بعدظهر امروز (یک شنبه) و در سرانجام دور دوم مسابقات شطرنج بازی هایی پاراآسیایی گفت: امروز دو دور از مسبقات برگزار گردید که به لطف خداوند نتایج راضی نماینده ای کسب شد که ما شطرنج بازانی در صدر جدول رقابت گروه های مختلف بانوان و آقایان داریم. نتایج قابل قبول بود و در 24 بازی دو دور 20 برد یک تساوی و سه باخت داریم. اگر در روز دوم نیز شطرنج بازان ایرانی در پاراآسیایی نیز نتایج مشابه کسب نمایند باید گفت گام مهم به سمت مدال آوری برداشته شده است.

وی در زمینه تدارکات لازم برای اعزام شطرنج بازان نابینای کشور به جاکارتا گفت: چند دوره اردوی تدارکاتی برای این ورزشکاران در دستور کار قرار دادیم و در هر اردو یک تیم هم ریتینگ از بازیکنان شطرنج عیر معلول برای این عزیزان انتخاب کردیم و در نهایت تیم با راهنمایی بهروز مرادی و شادی پریدر راهی سومین دوره بازی های پاراآسیایی شد.

او در زمینه نتیجه احتمالی گفت: با توجه به تدارکات انتطار نتایج درخشان داریم اما شطرنج بازی لحظه ها است و هر اشتباهی می تواند نتیجه را عوض کند اما در حالت عادی ما پیش بینی چهار مدال داریم و امیدوارم این مدال ها زرین باشد.

تیم ملی شطرنج نابینایان زن و مرد ایران در دور نخست رقابت های پاراآسیایی 9 پیروزی، یک تساوی و دو شکست کسب کرد.

در دور نخست رقابت ها، 9 پیروزی، یک تساوی و 2 شکست نصیب شطرنج بازان کشورمان شد.

در بخش آقایان و در گروه b1 مهدی رومی فرد، حریف هندی خود را شکست داد، عرفان محمد علیزاده بر شطرنج بازی از کشور میزبان غلبه کرد. حسن قدیری نیز مغلوب حریف فیلیپینی شد.

در گروه b2 و b3، علیرضا قورچی بیگی حریف اندونزیایی را شکست داد، امید کریمی حریف هندی خود را از پیش روی برداشت و مجید باقری مغلوب حریف هندی شد.

در بخش بانوان این رقابت ها و در گروه b1 ملیحه صفایی بر حریف میانماری غلبه کرد، زهرا محمدی راد ورزشکار دیگری از میانمار را شکست داد و لیلا زارع زاده برابر حریف اندونزیایی به تساوی رسید.

دور دوم مسابقات شطرنج نابینایان با 5 برد، 3 تساوی و یک شکست برای شطرنج بازان کشورمان همراه بود.

در بخش آقایان و در گروه b1 عرفان محمدعلیزاده در مقابل مهدی رومی فرد دیگر شطرنج باز کشورمان به نتیجه تساوی دست یافت و حسن قدیری حریف خود از تیمور شرقی را مغلوب کرد.

در گروه b2 و b3 علیرضا قورچی بیگی برابر حریف قزاقستانی خود به تساوی رسید، امید کریمی شطرنج باز فیلیپینی را شکست داد و مجید باقری از سد حریف سریلانکایی خود گذشت.

در بخش بانوان و در گروه b1 ملیحه صفایی زهرا محمدی راد را شکست داد و لیلا زارع زاده مغلوب شطرنج باز میزبان شد.

در گروه b2 و b3 فاطمه برقول و فریبا زنده بودی به نتیجه تساوی دست یافتند و عاطفه نقوی حریف ویتنامی خود را شکست داد.

مسابقات شطرنج نابینایان وکم بینایان در دو قسمت استاندارد و سریع و در هفت دور به روش سوییسی برگزار می گردد. در مسابقات شطرنج هم در بخش انفرادی و هم تیمی مدال توزیع می گردد و در نتیجه در کلیه کلاس های پزشکی، 32 مدال توزیع خواهد شد.

دور سوم و چهارم این مسابقات دوشنبه 16 مهر برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1021

به "رییس انجمن نابینایان: انتظار نتایج درخشان از شطرنج داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رییس انجمن نابینایان: انتظار نتایج درخشان از شطرنج داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید