خواب خوش تابستانی،چگونه ممکن می گردد؟

به گزارش سبزوار امروز، یک شیشه عطر خالی را از آب سرد پر کنید و کنار تخت تان بگذارید. وقتی گرم تان شد، آب خنک داخل آن را روی صورت، پشت گردن و پشت زانوهایتان بپاشید تا خنک شوید.

خواب خوش تابستانی،چگونه ممکن می گردد؟

بهترین شرایط این است که هنگام خواب تفاوت اندکی میان حرارت بدن و مغز وجود داشته باشد - بدن گرم و مغز خنک!

روز دوشنبه 22 ژوئن سازمان هواشناسی بریتانیا اظهار داشت که در اواخر هفته دمای هوا از مرز موج گرمای شدید خواهد گذشت و به 28 درجه سانتی گراد خواهد رسید. با فرا رسیدن موج گرما بسیاری از ما با یکی از مهم ترین گرفتاری ها روبه رو خواهیم شد: چگونه خوب بخوابیم؟

به گفته دکتر نرینا راملاخان، کارشناس خواب خوش در نهاد سایلِنت نایت ایده آل ترین درجه حرارت برای خواب میان 16 تا 21 درجه است، اما مغز باید چند درجه از درجه حرارت سایر بدن خنک تر باشد.

دکتر راملاخان گفت: خواب راحت شب برای کارکرد مغز در طول روز و نیز ترمیم اندام های بدن و تعادل روانی بسیار مهم است. بهترین شرایط این است که هنگام خواب تفاوت اندکی میان حرارت بدن و مغز وجود داشته باشد - بدن گرم و مغز خنک!

سؤال این جاست که چه می توانید بکنید که برای یک خواب خوش خود را به اندازه کافی خنک نگهدارید؟

20 توصیه برای خواب خوش در هوای گرم:

1. ملحفه هایتان را داخل یک کیسه پلاستیکی گذاشته و برای چند دقیقه در فریزر بگذارید. اگر جای چندانی برای همه آن ندارید روبالشی و لباس خواب کافی است.

2. یک کیسه آب را پر از یخ کنید و روی قسمت های خنک کننده بدن از جمله زانو ها، مچ پا، مچ دست، گردن، کشاله ران و آرنج قرار دهید. می توانید کیسه آب را بجای یخ از آب سرد پرکرده آن را در فریزر بگذارید تا یخ بزند و با خودتان به رخت خواب ببرید.

3. پیش از رفتن به رخت خواب از کرم مرطوب کننده آلوئه ورا مخصوص بعد از حمام آفتاب بهره ببرید که ترجیحا از قبل در یخچال گذاشته بوده اید.

4. یک شیشه عطر خالی را از آب سرد پر کنید و کنار تخت تان بگذارید. وقتی گرم تان شد، آب خنک داخل آن را روی صورت، پشت گردن و پشت زانوهایتان بپاشید تا خنک شوید.

5. از لباس خواب کتانی نازک و ملحفه های کتان خالص بهره ببرید. ملحفه های کتان مرغوب بهترین راه خنک ماندن است، زیرا هوا را از خود عبور می دهد.

6. دیو گیبسون، متخصص خواب می گوید زیاد مواد پروتئینی مصرف نکنید، زیرا پروتئین متابولیسم را بالا برده و در بدن ایجاد حرارت می نماید.

7. غذای تند و فلفل دار بخورید، اما دست کم سه ساعت پیش از خواب. فلفل باعث تعرق شده و بدن را خنک می نماید.

8. در ساعات صبح ورزش کنید، زیرا ورزش عصر حرارت بدن را بالا می برد.

9. دوش عصر خود را با آب ولرم بگیرید که حرارت بدن تان را کم کند، اما از دریافت دوش خیلی سرد بپرهیزید، زیرا بدن تان با روبه رو شدن با تغییر ناگهانی دما، حرارت را در خودش نگاه می دارد.

10. گیبسون می گوید خلاف تصور عموم در طول روز باید پنجره ها را بسته نگاه داشت تا هوای خانه خنک بماند. پرده ها را هم بکشید.

11. تمام وسائل برقی را خاموش کنید که از خود حرارت ندهند. پریز های برق را هم ببندید.

12. پایتان را با بیرون گذاشتن از روانداز یا گذاشتن روی کیسه یخ خنک نگاهدارید.

13. یک ظرف مملو از یخ را جلوی پنکه بگذارید تا هوای خنک در اتاق منتشر گردد.

14. در طول روز مرتب آب بنوشید، اما نه در شب. یک لیوان معمولی آب برای مرطوب نگاه داشتن بدن کافی است و نمی گذارد مجبور شوید چند بار به دست شویی بروید.

15. از شریک زندگی تان جدا بخوابید؛ دو بدن مساوی است با حرارت دو برابر.

16. اگر امکان دارد در طبقه پایین خانه بخوابید، زیرا هوای گرم بالا می رود.

17. جوراب و حتی تی شرت مرطوب و خنک بپوشید.

18. قبل از خواب، پا و مچ های دست تان را زیر آب خنک بگیرید.

19. دکتر راملاخان توصیه می نماید اگر نیمه شب بیدار شدید، یک لوله جوهر نعناع (منتول) دم دست داشته باشید و روی پیشانی تان بمالید تا خنک شوید.

20. یک دستمال خیس را به مدت یک ساعت پیش از خواب در یخچال بگذارید و در حالی که به خواب می روید روی پیشانی تان بگذارید.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1459

به "خواب خوش تابستانی،چگونه ممکن می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواب خوش تابستانی،چگونه ممکن می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید