حضور هنرمندان و صنعتگران ایلام در جشنواره فرهنگ ملی اقوام ایرانی لرستان

به گزارش سبزوار امروز، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام از حضور فعال این اداره کل برای معرفی جاذبه های گردشگری و محصولات صنایع دستی و سوغات محلی و همچنین آیین و فرهنگ این استان در جشنواره ملی فرهنگ اقوام در لرستان اطلاع داد .

حضور هنرمندان و صنعتگران ایلام در جشنواره فرهنگ ملی اقوام ایرانی لرستان

به گزارش سبزوار امروز به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام، عبدالمالک شنبه زاده یکشنبه 19 آبان 98 با اعلام این خبر اظهار کرد: استان ایلام در جشنواره فرهنگ ملی اقوام ایرانی با حضور در سه غرفه صنایع دستی و گردشگری به معرفی استان می پردازد.

او گفت: برگزاری این جشنواره ها یکی از فرصت های مهم برای جذب گردشگران به شمار می آید زیرا یکی از اهداف و انگیزه های اصلی گردشگران بهره مندی از غذاهای محلی مقاصد گردشگری است.

شنبه زاده ادامه داد: اجرای موسیقی آیینی سنتی استان ایلام در کنار اجرای موسیقی های 27 استان شرکت کننده از دیگر برنامه های این استان در جشنواره ملی فرهنگ اقوام در لرستان است.

او با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام در سه غرفه 9 مترمربعی تا کنون در مورد معرفی جاذبه های گردشگری و صنایع دستی خوشبختانه پیروز عمل نموده، اضافه نمود: صنایع دستی بومی و اصیل استان ایلام به ویژه گلیم نقش برجسته در این جشنواره در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفته و فروش این محصول رضایت مند بوده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام، از استقبال بی نظیر بازدیدکنندگان و مهمانان از سیاه چادر محلی در این جشنواره اطلاع داد و خاطر نشان کرد: همه روز سیاه چادر محلی استان ایلام با پخت غذاها و شیرینی های محلی آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان است.

او یادآور شد: این استان در جشنواره ملی فرهنگ اقوام با توزیع اقلام تبلیغاتی همچون بروشور، نقشه راهنمای گردشگری، کتابچه معرفی استان، کتابچه راهنمای گردشگری مخصوص بچه ها به معرفی جاذبه های گردشگری و … حضور پررنگ دارد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 962

به "حضور هنرمندان و صنعتگران ایلام در جشنواره فرهنگ ملی اقوام ایرانی لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور هنرمندان و صنعتگران ایلام در جشنواره فرهنگ ملی اقوام ایرانی لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید