جنگ لفظی آمریکا و روسیه بر سر لزوم خروج از خاورمیانه

به گزارش سبزوار امروز، یک مقام وزارت خارجه روسیه به اظهارات معاون وزیر خارجه آمریکا مبنی بر لزوم خروج روس ها از خاورمیانه واکنش نشان داد و گفت، این حرف ها از روی نادانی است.

جنگ لفظی آمریکا و روسیه بر سر لزوم خروج از خاورمیانه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش سبزوار امروز به نقل از ایسنا، یک منبع وزارت خارجه روسیه در واکنش به اظهارات دیوید شنکر، معاون وزیر خارجه آمریکا درباره لزوم خروج روسیه از خاورمیانه تاکید نمود: بهتر است شما از سوریه خارج شده و به مسائل داخلی خود بپردازید.

این منبع به خبرگزاری اسپوتنیک گفت، منظور آنها را از این حرف ها نمی فهمد اما این اظهارات از خیر و شر عبور نموده و تنها اظهاراتی از روی نادانی و حماقت است.

این منبع تاکید نمود، سطح حضور و عملکرد حرفه ای در وزارت خارجه آمریکا بسیار کاهش یافته است.

دیوید شنکر، معاون مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در امور خاورمیانه پنج شنبه گفته بود، روسیه نقشی ویران کننده در خاورمیانه ایفا می نماید و باید منطقه را ترک کند.

بنا به گفته شنکر، دور نگه داشتن روسیه از منطقه سنگ بنای سیاست خارجه آمریکا در طول 45 سال گذشته است.

این مقام به صراحت گفته بود، آنها (روسیه) باید از اینجا (خاورمیانه) بفرایند.

شنکر همچنین اشاره نمود، رئیس جمهوری سابق آمریکا اشتباه کرد که به روسیه برای تقویت مواضعش در سوریه و خاورمیانه فرصت داد؛ اشتباهی که فرایند جنگ در سوریه را تغییر داد و در نتیجه آن بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه همچنان در قدرت مانده است، موفقیت در سوریه، روسیه را ترغیب کرد گام هایی مشابه در لیبی بردارد به طوریکه اکنون در این کشور هم نقشی مناسب یا باثبات ایفا نمی نماید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1426

به "جنگ لفظی آمریکا و روسیه بر سر لزوم خروج از خاورمیانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگ لفظی آمریکا و روسیه بر سر لزوم خروج از خاورمیانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید