جنبشی که حضور هنرمندان سیاه پوست را در حراجی های بهار افزایش داد

به گزارش سبزوار امروز، تهران (پانا) - هنرمندان سیاه پوست که سال ها مورد غفلت قرار گرفته بودند در حراجی های فصل بهار پیش رو حضور بی سابقه خواهند داشت.

جنبشی که حضور هنرمندان سیاه پوست را در حراجی های بهار افزایش داد

به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، در حراجی های فصل بهار هفته بعد نیویورک شاهد حضور بی سابقه هنرمندان سیاه پوستی خواهیم بود که مدت ها دیده نشده بودند، اما اکنون انتظار می رود در این حراجی ها رکوردهای جدیدی را به ثبت برسانند.

ژان میشل باسکیا هنرمند آمریکایی با اصالت هائیتئی و پرتوریکویی به نخستین نقاش سیاه پوستی تبدیل خواهد شد که آثارش از مهمترین آثار هر دو حراجی اصلی ساتبیز و کریسیتز خواهند بود.

انتظار می رود یکی از تابلوهای نقاشی سه گانه جمجمه که توسط این هنرمند در سال 1983 خلق شده است و نقاشی در مقابل مدیسی که در سال 1982 خلق شده است هر کدام به قیمت حدودی 50 میلیون دلار در حراجی های مجازی سه شنبه و چهارشنبه فروخته شوند.

همچنین انتظار می رود ارزش آثار هنرمندانی همچون نورمن لوییس، مارک بردفورد و کری جیمز مارشال به رقم یک میلیون دلار برسد.

دیوید گالپرین ـ مدیر حراجی های هنر معاصر ساتبیز در نیویورک ـ معتقد است، بازنگری تاریخی و افزایش حضور بیشتر آثار هنرمندان کمتر دیده شده در گالری ها و موزه ها به افزایش محبوبیت این گروه از هنرمندان منجر شده است.

گالپرین می گوید: محبوبیت و تقاضا برای این گونه آثار در بازار افزایش یافته است و ما نتیجه این محبوبیت را در قیمت آثار در حراجی ها می توانیم مشاهده کنیم.

هنرمندان و کارشناسان معتقدند جنبش عظیم جان سیاه پوستان مهم است که در ایالات متحده آمریکا و جهان شکل گرفت نیز در ارزیابی مجدد این آثار تاثیرگذار بوده اند.

شرمن ادمیستون که مدیر یک گالری در نیویورک است و سال ها برای تبلیغ آثار هنرمندان سیاه پوست تلاش کرده است، ظهور مجموعه داران هنری مشهور سیاه پوست را از دیگر عوامل تاثیرگذار در پیشرفت هنرمندان سیاه پوست در بازار هنر عنوان کرده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2057

به "جنبشی که حضور هنرمندان سیاه پوست را در حراجی های بهار افزایش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنبشی که حضور هنرمندان سیاه پوست را در حراجی های بهار افزایش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید