توسعه گردشگری کردستان از اولویت های معاونت گردشگری کشور است

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: توسعه گردشگری در کردستان در تمامی بخش ها برای معاونت گردشگری کشور دارای اولویت است.

توسعه گردشگری کردستان از اولویت های معاونت گردشگری کشور است

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، نشست کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر کردستان به مناسبت روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری که با حضور ولی تیموری، معاون وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سید محسن علوی، مدیر کل میراث فرهنگی کردستان، سید مختار هاشمی، رئیس کمیسیون، تنی چند از مدیران دستگاه های دولتی، اعضای کمیسیون، اصحاب رسانه شامگاه چهارشنبه 10 مهرماه برگزار گردید.

ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی کشور در نشست کمیسیون گردشگری، گفت: توسعه گردشگری در کردستان در تمامی بخش ها برای معاونت گردشگری کشور دارای اولویت است.

او ادامه داد: توجه ویژه به مقوله قدرت و توان ایجاد اشتغال از طریق توسعه گردشگری باید مد نظر مسئولان استان کردستان باشد.

تیموری اضافه نمود: مطمئن هستم که کردستان می تواند کاستی های خود را در حوزه اشتغال تا حد زیادی با توسعه صنعت گردشگری مرتفع سازد.

معاون گردشگری کشور با تاکید بر لزوم توجه به رویکردهای بین المللی در حوزه گردشگری توسط دستگاه های ذی ربط اضافه نمود: در دنیای کنونی از هر 10 شغل یک شغل مربوط به بخش گردشگری است.

او ایجاد وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی را نشان از دغدغه ملی در این حوزه بیان نمود و گفت: این موضوع وظایف ما را به عنوان مسئول دوچندان می نماید.

در ادامه سید محسن علوی مدیرکل میراث فرهنگی کردستان ضمن خیر مقدم به حاضران در نشست گفت: همگرایی دستگاه های اجرایی برای تسریع در توسعه بیشتر گردشگری کردستان لازم است.

او اضافه نمود: با انتصاب دکتر تیموری به عنوان معاون گردشگری کشور و سفرهای ایشان به کردستان فصل جدیدی در توسعه گردشگری استان روی داد که جای تقدیر ویژه دارد.

علوی مسائل زیر ساختی در بخش های مختلف را در استان حائز اهمیت و دخیل در عدم توسعه یافتگی استان خواند و اظهار کرد: با وجود کاستی های موجود اداره کل میراث فرهنگی کردستان با همدلی و همراهی بخش خصوصی برنامه های خود را در حوزه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیش می برد.

در سرانجام این نشست لوح یادبودی به مناسبت رونمایی از پایگاه اطلاع رسانی کورد توریسم توسط ولی تیموری، معاون وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سید محسن علوی مدیرکل میراث فرهنگی کردستان و تنی چند از مسئولین و اساتید حاضر در نشست امضاء شد و از چندین فعال ورزشی و فرهنگی با اهدای لوح تقدیر شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 15 آبان 1398 بروزرسانی: 15 آبان 1398 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 817

به "توسعه گردشگری کردستان از اولویت های معاونت گردشگری کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه گردشگری کردستان از اولویت های معاونت گردشگری کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید