تعبیر خواب برنج چیست، برنج پخته و پلو در خواب چه تعبیری دارد؟

به گزارش سبزوار امروز، برنج از جمله مواد غذایی است که به صورت های مختلف در خواب دیده می گردد. معمولا برنج به حالت پخته یا پلو و همراه دیگر غذاها مشاهده می گردد. برنج و کباب، برنج شفته، برنج نذری و … از خواب های متداول برای دیدن این ماده غذایی است. برای تفسیر این گونه رویاها باید از شرایط زندگی بیننده خواب مطلع بود تا بتوان تفسیری نزدیک به واقعیت بیان نمود.

تعبیر خواب برنج چیست، برنج پخته و پلو در خواب چه تعبیری دارد؟

تعبیر خواب برنج

به طور کلی برنج اقتصادی است که با زحمت و کوشش فراوان بدست می آید.

محمدبن سیرین: تعبیر دیدن برنج به دست آوردن مال و اموال با سختی و مشقت است (به مقداری که در خواب مشاهده نموده اید).

حضرت امام جعفر صادق (ع):

دیدن برنج در خواب بر سه وجه است.

 • مال
 • حاجت
 • خیر و منفعت

یوسف نبی علیه السلام: دیدن ماش برنج و نخود و حبوبات دیگر ملال بود.

آنلی بیتون: دیدن دانه های برنج در خواب، برای تجار نشانه معاملاتی سود آور است، برای کشاورزان نشانه محصولات فراوان است.

کارل گوستاو یونگ: دیدن برنج در خواب نشانه موفقیت و شانس و کامیابی و دوستی گرم و صمیمی برای خواب بیننده است.

تعبیر خواب پختن برنج

ابراهیم کرمانی:

 • اگر برنج را با گوشت پخته و می خوری تعبیرش خیلی بهتر است و یا چنانچه برنج را با شیر خورده باشی، تعبیر فوق العاده بهتری دارد.
 • ولی اگر ببینی برنج را با دوغ پخته و می خوری، تعبیرش غم و اندوه است.

کارل یونگ: اگر فردی در خواب ببیند که برنج می پزد نشانه این است که مسئولیت جدیدی را می پذیرد که لذت زیادی برای او دارد.

تعبیر خواب پلو (برنج پخته)

پلو در واقع همان برنج پخته است که با ماده دیگری می تواند مخلوط گردد. در نظر داشته باشید طعمی که در خواب و در هنگام خوردن غذا احساس می کنید بسیار در تفسیر آن خواب تاثیر گذار است.

ابراهیم کرمانی: اگر ببینی برنج پخته می خوری، خواسته و حاجت تو برآورده می گردد و خیر و نیکی به تو می رسد.

مطیعی تهرانی:

 • چنانچه در خواب دیدید که از برنج پلو می پزید یا دیگری برنج پخته و پیش روی شما نهاده حاجت شما روا می گردد و به آرزویی که دارید می رسید که بیشتر جنبه اقتصادی دارد نه معنوی.
 • پلو یا برنج پخته حاجت است.
 • دادن برنج پخته یا پلو به دیگران برآوردن حاجت آنهاست و خوردن پلو بهره مندی از خیر و نیکی و نعمت است.
 • اگر روی پلو زعفران ریخته بودند در راه رسیدن به هدفی که دارید ملال و اندوهی پیش می آید که زود برطرف می گردد.
 • خوردن پلو با ترشی غم است. با ماست خشم است.
 • چنانچه ببینید که پلو را با ماست می خورید حاجت شما برآورده می گردد اما به علتی خشمگین می شوید. به هر حال دیدن پلو در خواب بد نیست.
 • دختران جوان دم بخت اگر در خواب ببینند که پلو می خورند یا پلو پیش روی آنها نهاده اند و یا سر سفره ای نشسته اند که ظرف های پلو در آن چیده شده شوهر می نمایند. خوردن پلو در خواب با مرغ بهتر از خوردن پلو با گوشت است.
 • چنانچه در خواب دیدید که پلو می خورید اما پلوی شما شلتوک یا شن و ریگ دارد برای شما زحمت به وجود می آورند و کسی هست که خیانت می نماید و دروغ می گوید.

تعبیر خواب برنج برای زن باردار

دیدن خواب در دوران بارداری نشان از یک سری اتفاقاتی است که از پیش به شما اطلاع داده می گردد. در گذشته مادران ها برای اینکه پیشبینی نمایند فرزند پسر است یا دختر روش جالب داشتند. بسته به اینکه زن حامله تمایل به غذاهای شور نشان دهد یا ترش معین می شد که فرزند او پسر خواهد یا دختر. تعبیر خواب برنج برای زن باردار هم دلالت بر فرزندی پسر همراه با اقبالی بلند و روشن دارد.

تعبیر خواب برنج نذری

تعبیرِ دادن برنج نذری در خواب برآورده شدن حاجت است. اگر در خواب برنج نذری را به فردی بدهید، به زودی به حاجت خود می رسید. دریافت نذری در خواب نشان از افزایش فضل خداوند برای فردی که نذری می دهد و می گیرد است. خوشبختی برای هر دو طرف رقم خواهد خورد.

شاید به نظر شما خوابی که از آینده به شما خبر می دهد اعتباری نداشته باشد. اما این خواب نشان شما را از آینده آگاه می نماید. شاید شما این موضوع را جدی نگیرید اما خواب نتیجه تفکرات شما و احساسات تان در طول روز است. می بایست در طول روز احساسات و تفکرات خود را روی مدار مثبت ها سوق دهیم تا به دنبال آن نتایج شاد و ثروت ساز به سمت ما جذب شوند.

تعبیر خواب برنج خام

معبرین غربی: اگر در خواب کیسه ای پر از برنج خام دیدید، این رویا نشانگر صبر و تمایل شما برای انجام برنامه های بلند مدت در آینده است. این رویا همچنین می تواند بیانگر احتیاج شما به صبر باشد. شاید شما خیلی زود وارد کاری می شوید و انتظار دارید که افراد نیز به همان سرعت وارد فضای جدید و کار شوند ولی در نظر داشته باشید که این انتظار همواره انتظاری معقول و منطقی نیست. شاید احتیاج باشد زمان بیشتری به افراد بدهید تا خودشان را با موقعیت و فضای تازه تطبیق دهند.

تعبیر خواب برنج سفید

معبرین غربی: اگر در خواب، خود را در حال تهیه یا خوردن برنج سفید مشاهده کردید بیانگر وضعیتی است که اطراف شما را افرادی پر انرژی گرفته اند و این انرژی را به شما نیز منتقل می نمایند.

تعبیر خواب برنج و مرغ

معبرین غربی: دیدن برنج و مرغ در خواب نشان دهنده این است که از منبعی که به سادگی در دسترس شماست سود خوبی کسب خواهید کرد. شما همچنین این شجاعت را دارید که در پروژه های مختلف کاری شرکت کنید.

تعبیر خواب خرید و فروش برنج

منوچهر مطیعی: اگر دیدید که برنج می فروشید دیگران را در رفاه و آسایشی که دارید شریک می کنید و چنانچه دیدید که برنج می خرید در خرمی و نشاط دیگری شریک و متنعم می شوید.

سخن آخر

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که برنج، یا خوردن آن در موضوع رویایتان قرار گرفته است می توانید از تفاسیر گفته شده بهره ببرید. سعی کنید خوابتان را با تمامی سمبل های موجود تطبیق دهید یا که آن را برای کارشناسان ما ارسال نمایید.

انتشار: 30 فروردین 1402 بروزرسانی: 30 فروردین 1402 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1583

به "تعبیر خواب برنج چیست، برنج پخته و پلو در خواب چه تعبیری دارد؟" امتیاز دهید

17 کاربر به "تعبیر خواب برنج چیست، برنج پخته و پلو در خواب چه تعبیری دارد؟" امتیاز داده اند | 4.1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعبیر خواب برنج چیست، برنج پخته و پلو در خواب چه تعبیری دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید