ترکیه: اتحادیه اروپا عاقل باشد، بهبود رابطه میخواهیم

به گزارش سبزوار امروز، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه از اتحادیه اروپا خواست برای سرانجام دادن به مناقشات بر سر بهره برداری از ذخایر گاز طبیعی موجود در دریای مدیترانه شرقی، به عقل سلیم رجوع کند.

ترکیه: اتحادیه اروپا عاقل باشد، بهبود رابطه میخواهیم

با ما سفر کنید و با اروپا ارزان قیمت از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

وی در کنفرانس خبری مشترک با همتای مجارستانی خود تاکید نمود که ترکیه همچنان خواستار عضویت کامل در اتحادیه اروپا است.

در حالی که اتحادیه اروپا از تهدید به تحریم ترکیه سخن می گوید؛ چاووش اوغلو مجدداً یونان را به اتخاذ اقدامات تحریک آمیز به رغم کوشش های دیپلماتیک آنکارا متهم کرد.

روز دوشنبه، اتحادیه اروپا با جانبداری از آتن، هشدار داد که ترکیه باید به مناقشه مدیترانه سرانجام دهد با این حال تصمیم گیری درباره تحریم های احتمالی را به نشست پنجشنبه موکول کرد.

این در حالی است که چاووش اوغلو می گوید ترکیه خواستار بهبود رابطه با اتحادیه اروپا است و این را از بیم نشست روز پنجشنبه نمی گوید.

همزمان، ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه در مکالمه تلفنی که با چاووش اوغلو داشت، مدعی شد تنها راهی که ترکیه می تواند به وسیله آن رابطه با اتحادیه اروپا را بازسازی کند؛ شفاف سازی مواضع است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1757

به "ترکیه: اتحادیه اروپا عاقل باشد، بهبود رابطه میخواهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه: اتحادیه اروپا عاقل باشد، بهبود رابطه میخواهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید