بارگیری ریلی کنسانتره سنگ آهن برای نخستین بار از زنجان

به گزارش سبزوار امروز، مدیر کل راه آهن منطقه شمالغرب کشور از بارگیری محموله کنسانتره سنگ اهن از ایستگاه ریلی سلطانیه خبرداد و گفت: برای نخستین بار این بار بارگیری می گردد.

بارگیری ریلی کنسانتره سنگ آهن برای نخستین بار از زنجان

به گزارش سبزوار امروز علی خدایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه نمود: با پیگیری ها و اقدامات صورت گرفته به منظور استمرار بارگیری محموله کنسانتره سنگ آهن از مبداء ایستگاه سلطانیه زنجان به مقصد سنگان در خراسان رضوی، عملیات بارگیری این محموله در ابتدای امسال محقق شد.

وی اظهارداشت: از نیمه دوم اسفند سال گذشته بارگیری محموله کنسانتره سنگ آهن از این ایستگاه ریلی صورت گرفته بود.

مدیر کل راه آهن منطقه شمالغرب کشور گفت: به منظور ارتقای راندمان کاری فرآیندهای عملیاتی، سیر و حرکتی، تسهیل امور و تسریع انجام کارها در مورد در دستور کار واقع شده است.

خدائی اعلام کرد: تا به امروز حدود 6 تا هفت هزار تن کنستانتره سنگ اهن از ایستگاه راه آهن سلطانیه به مقصد سنگان در خراسان رضوی بارگیری و حمل شده است.

وی تاکید نمود: همه این اقدامات در سال جهش فراوری به منظور رونق مالی و فراوری داخلی انجام می گردد.

مدیر کل راه آهن منطقه شمالغرب شمالغرب کشور گفت: در سال جدید با همکاری گمرک استان زنجان و مشارکت شرکت های بازرگانی ، در کوشش هستیم که خط صادراتی جهت بناب - سرخس را نیز با بهره گیری از واگن های امدادی cis فعال کنیم.

خدابی اظهارداشت: طی چند روز گذشته بصورت آزمایشی واگن های مسقف و لبه بلند روسی با محصولات فراوریی شرکت های لوله و اتصالات آبیاری به مقصد تاشکند ازبکستان بارگیری شد.

به گزارش ایرنا، تخلیه بار در ایستگاه باز بین المللی بناب با کد ‭‭‭0710‬‬‬ فعال است و این ایستگاه در شبکه (UIC) شناخته شده است.

ایستگاه باز بین المللی بار بناب یک ایستگاه بعد از سلطانیه واقع شده است، 2 ایستگاه باری دیگر نیز در راه آهن منطقه شمالغرب کشور و در استان های قزوین و مراغه فعال است و در این ایستگاه ها ترانزیت خارجی، حمل و بارگیری می گردد.

ایستگاه باز بین المللی بناب، مبدا و مقصد بار ترانزیت در سطح شبکه های راه آهن های جهان (UIC) شده است.

شبکه های راه آهن عضو اتحادیه بین المللی راه آهن ها می توانند از این ایستگاه به عنوان مبداء و مقصد کالا استفاده نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 1 خرداد 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1278

به "بارگیری ریلی کنسانتره سنگ آهن برای نخستین بار از زنجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارگیری ریلی کنسانتره سنگ آهن برای نخستین بار از زنجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید