اپلیکیشن های ایرانی برای مسافران چه کاربردی دارند؟، هوشمند به سفر بروید

به گزارش سبزوار امروز، اپلیکیشن های کاربردی برای مسافران ساخته شده تا در موضوعات مختلف، از انتخاب اقامتگاه گرفته تا پیدا کردن مسیر، آنالیز شرایط آب و هوا، اماکن گردشگری و خدمات بین راهی راحت تر باشید. بعضی از انواع ایرانی این اپلیکیشن ها را معرفی نموده ایم.

اپلیکیشن های ایرانی برای مسافران چه کاربردی دارند؟، هوشمند به سفر بروید

خبرنگاران - نیلوفر ذوالفقاری : گوشی های هوشمند که حالا دیگر از طریق ای ضروری برای زندگی شهروندان تبدیل شده، می توانند در سفر هم کارآمد باشند.

  • اگر مقصد خود را انتخاب نموده اید و می خواهید بدانید چه جاهای دیدنی و گردشگری اطراف مقصدتان است، اپلیکیشن دانرو را نصب کنید. با استفاده از این برنامه می توانید مکان های دیدنی اطراف خود را پیدا کنید و گاهی هم از جایزه های آن به عنوان تخفیف هزینه اقامتگاه استفاده کنید.
  • اپلیکیشن 141 از طریق مرکز مدیریت راههای کشور طراحی شده است. به یاری این ابزار می توانید از پیش بینی وضع آب و هوا، شرایط ترافیک جاده ها، جزئیات مربوط به تصادفات و نکات دیگری که ممکن است مورد نیازتان باشد، اطلاع حاصل کنید. به طور کلی هرگونه اطلاعات درباره جاده ها را می توانید در این اپلیکیشن ببینید.
  • گاهی زمان جمع کردن چمدان سفر، هر چقدر سعی دارید تا همه چیز را جمع و جور کنید، باز هم برخی موارد از قلم می افتند و وقتی سفر را شروع می کنید، به تدریج به خاطر می آورید که چه چیزهایی را فراموش نموده اید. برخی وقت ها، موارد فراموش شده شاید زیاد مهم نباشند اما گاهی هم، اقلام ضروری سفر مانند مدارک را فراموش می کنید. اپلیکیشن سفر چمدان، یک چک فهرست سفر است که متناسب با نحوه و نوع سفر، موارد ضروری سفر را به شما یادآوری می نماید.
  • اپلیکیشن آی بنزین ابزاری است برای پیدا کردن جایگاه های پمپ بنزین. به یاری آن می توانید نزدیک ترین جایگاه را پیدا و براساس جایگاه ها، برای مسیر خود برنامه ریزی کنید. بعلاوه این برنامه، می تواند ابزار مسیریابی هم باشد. در حال حاضر این اپلیکیشن در بسیاری از شهرهای ایران فعال شده است.
  • اپلیکیشن سفرنما، ابزاری همه جانبه برای پیدا کردن و رزرو هتل ها و اقامتگاه ها، خرید بلیت وسیله نقلیه، تهیه بیمه مسافرتی، اطلاعات پرواز، رستوران ها و مکان های دیدنی است. با استفاده از این ابزار، هیچ چیز سفر از چشم شما دور نخواهد ماند.
  • با اپلیکیشن ایران خودرو هم می توانید درخواست خود را برای یاری ثبت و سپس درخواست را پیگیری کنید. بعلاوه اپلیکیشن ایران خودرو با نشان دادن لوکیشن شما، موقعیت یابی هم انجام می دهد. از نکات جالب این برنامه این است که آموزش و راهنمای تعمیرات خودرو هم دارد.
  • اپلیکیشن ایران گردش برخلاف ابزارهای مشابه دیگر، اطلاعات مربوط به جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی ایران را به صورت آفلاین ارائه می دهد. بعلاوه این ابزار می تواند برای طبیعت گردی هم کاربردی باشد.
  • اپلیکیشن تریپ پین برنامه ای است که به شما یاری می نماید آنلاین، ویلا یا اقامتگاه های بومگردی را رزرو کنید. رزرو آنلاین هتل اقامتگاه، این مزیت را دارد که برای اقامت استرس نداشته باشید و از قبل محل اقامت شما معین شده باشد. با یاری این ابزار می توانید از میان ویلاها، سوئیت ها و خانه های بومگردی ثبت شده در آن، هر کدام را که مطلوب تر است رزرو کنید و درصورتی که سؤالی دارید، از میزبان بپرسید.
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 شهریور 1402 بروزرسانی: 7 شهریور 1402 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2661

به "اپلیکیشن های ایرانی برای مسافران چه کاربردی دارند؟، هوشمند به سفر بروید" امتیاز دهید

1 کاربر به "اپلیکیشن های ایرانی برای مسافران چه کاربردی دارند؟، هوشمند به سفر بروید" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپلیکیشن های ایرانی برای مسافران چه کاربردی دارند؟، هوشمند به سفر بروید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید